Divadlo Na Maninách chystá uzavřít smlouvu s ďáblem. Do muzikálu Doktor Faust hledají ty správné lidi
Zdroj: Se svolením Divadlo Na Maninách

Divadlo Na Maninách chystá uzavřít smlouvu s ďáblem. Do muzikálu Doktor Faust hledají ty správné lidi

Vytvořeno dne 17.01.2022

KVArt Production s.r.o. a Divadlo Na Maninách vypisují konkurz na představitele hlavních a vedlejších rolí do připravovaného muzikálu Doktor Faust. Premiéra díla se uskuteční 16. září 2022 v pražském Divadle Na Maninách.

Muzikál Doktor Faust je výsledkem několikaleté spolupráce hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka a textaře a scénáristy Jana Batysty. „Muzikály jsme společně začali psát ještě při studiích na gymnáziu a po těch téměř devíti letech, co spolu tvoříme, je Doktor Faust naším třetím dokončeným dílem,“ říká autor hudby Vojtěch Adamčík. „Základy faustovského muzikálu jsme položili již v roce 2014, kdy vznikly první dvě písně. Ty jsme pak nějakou dobu nechali ležet, abychom se k nim před dvěma lety vrátili a pokračovali v práci tam, kde jsme skončili. Máme obrovskou radost, že se tohoto díla ujala právě produkce Divadla Na Maninách. Je velmi osvěžující potkat se s producenty, kteří se nebojí dát šanci mladým autorům. Až dosud jsme všechny muzikály uváděli v našich rodných Českých Budějovicích a inscenace Doktora Fausta pro nás tedy bude pražským debutem,“ dodává.

„Faustovské téma je v divadelní a filmové tvorbě natolik probrané, že už se jedná svým způsobem o klišé. Jak toto věčné téma zpracovat neotřele je tedy netriviální otázka. Bylo nutné vzít si inspiraci v dílech Goetheho a Marlowa, i v analogickém příběhu o Jobovi. Snažil jsem se faustovské téma myšlenkově přiblížit spíše novodobému humanismu,“ vysvětluje autor textů písní a scénáře Jan Batysta a doplňuje: „Naše dílo není snahou o filozofii, naopak je psané pro divácký zážitek. Jde o přezkoumání myšlenek hříchu, spásy a odpuštění způsobem, který nejsnáze proniká do diváckých srdcí – písněmi.“

Inscenace muzikálu Doktor Faust vznikne v režii a dramaturgii Davida Codyho, který má s dramatickými kusy bohaté zkušenosti – režíroval například uvedení muzikálu Romeo a Julie na zámku v Hluboké nad Vltavou, nebo třeba nedávnou českobudějovickou inscenaci Adamčíkova muzikálu Cyrano. O taneční choreografie se postará Petra Parvoničová, kostýmy a scénu připravuje Patrik Holík. Tvůrčí tým sází především na neotřelé zpracování tématu, rockově laděnou hudební složku, ale také na spolupráci zkušených profesionálů a vycházejících uměleckých nadějí.

Konkurz se koná v neděli 6. února a v pondělí 7. února 2022 v Divadle Na Maninách. Přihlášky zasílejte na e-mail produkce@divadlonamaninach.cz, a to nejpozději do soboty 5. února 2022. Do přihlašovacího e-mailu uveďte jméno a příjmení; datum narození; typ hlasu; role, o které se ucházíte; preferovaný den konkurzu. Přiložte též umělecký životopis, profilovou fotografii a fotografii postavy. Korepetitor na místě NENÍ k dispozici, mějte připravené základy na USB flash disku. Všichni účastníci konkurzu musí projít tanečním kolem – věci na převlečení s sebou. Všechny role vystupují v alternacích. Hledáme nové talenty, zkušenosti s divadlem nejsou podmínkou. Zkoušení inscenace probíhá od dubna do června 2022.