Karel Roden odhaluje dávný zločin v thrilleru Promlčeno. Podívejte se na první záběry
Zdroj: DonArt

Karel Roden odhaluje dávný zločin v thrilleru Promlčeno. Podívejte se na první záběry

Vytvořeno dne 18.01.2022

Filmový thriller Promlčeno, ve kterém Karel Roden v hlavní roli odhaluje dávný zločin, vstoupí do českých kin 28. dubna 2022. Snímek režiséra Roberta Sedláčka otevírá téma promlčených trestných činů. 

Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. „Ve filmu je motiv krimi, záhada, emoce a překvapivé rozuzlení. Tedy vše, co má obsahovat dobrý thriller,“ uvádí režisér Robert Sedláček.

„Scénář jsem přečetl jedním dechem. S Robertem Sedláčkem jsme už dlouho mluvili o nějaké spolupráci a nakonec se to shodou náhod povedlo,“ říká představitel hlavní postavy Karel Roden.

„Česko je jeden ze států, který má nejkratší dobu promlčení trestných činů. Po 15 nebo 30 letech (podle závažnosti) se vrah stává nevinným. Já bych třeba něco takového ani po letech nedokázal odpustit. Toto téma zachytit a umělecky zpracovat je zcela na místě,“ říká představitel jedné z hlavních postav, Igor Bareš. „Pomsta po letech ale bývá jen filmech. Buď vrátit ránu hned, nebo se naučit odpouštět,“ dodává Sedláček

Ještě před českou premiérou získal několik ocenění na zahraničních filmových festivalech včetně ceny na festivalu New York Indenpendent Cinema Awards, kterou obdržel právě Karel Roden. V dalších rolích se představí Barbora Bočková, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Denisa Barešová nebo Vladimír Kratina. Tvůrci představují první záběry z filmu.