Herec Martin Sitta: Když nebudou prachy, klidně budu zedničit. Nebylo by to poprvé!
Zdroj: herminapress

Herec Martin Sitta: Když nebudou prachy, klidně budu zedničit. Nebylo by to poprvé!

Vytvořeno dne 11.07.2020

Herec Martin Sitta (51) je chlap do nepohody. Protože vyrůstal na vesnici a mezi řemeslníky, nedělá mu problém postavit zeď, zabít králíka či kapra a jak sám říká, umí si ulovit a postarat o obživu.

„Vyrůstal jsem v Sobotce a pak hlavně u babičky, která měla domácí zvířata. Mám k tomu blízko. Jak se říká, kdyby bylo nejhůř, umím si ulovit a postarat se o obživu,“ říká herec, který by se klidně uživil i rukama. „Chtěl jsem být lesníkem či ochranářem přírody v Krkonoších. Nevyšlo to. Táta byl zedník a kamarádi jsou řemeslníci. Když pro mě nebyla herecká práce a chyběly mi prachy, dělal jsem s nimi. Hodně jsem se naučil,“ vyjmenoval Sitta neskutečně dlouho řadu činností, kterými si přivydělával na živobytí.

Video soubor

Svoji zručnost zúročil Martin Sitta i na opravách a úpravách svého domku, kde s dětmi a druhou manželkou Luckou tráví většinu času.

Přidal i recept na svoji oblíbenou pochoutku. Poslechněte si video!

Video soubor

Diváci Martina Sittu znají z rolí v jeho domovském Divadle Na Jezerce, například z filmů Na střeše, Teroristka, ze seriálů Místo zločinu Ostrava, Ohnivé kuře, Expozitura a momentálně ze seriálu Slunečná. Jeho hereckým vzorem je Petr Čepek, který ho na DAMU učil. A jak Sitta o sobě tvrdí, sám je nervák a věčně nespokojený, prostě blbec. A když blbec hraje blbce, to není lehká práce. Svoje nálady Martin vždycky vyladí v přírodě, na skalách nebo na kole. „Na kolo už nemám tolik času, mám hodně dětí. Ale všechny děti beru do skal. Jsem pyšný na to, že jsem s mými kamarády udělal sedm nových lezeckých cest. Dvě jsem udělal sám, je to Cesta pro Anežku a Hrana pro Elišku. A Matouš má Cestu na věž, tu jsem dostal od kamarádů k padesátinám. Dobyl jsem vrchol a jmenuje se Inseminátor,“ smál se Martin Sitta.

Dovolenou Martin Sitta neplánuje. Je šťastný, když je s rodinou a pak si zase může od ní sám odskočit do skal. Pro něj je dovolená i to, že natáčí Slunečnou, seriál z prostředí, které je mu hodně blízké. A co chystá? „Já nechystám nic, jedu podle scénáře, který mám napsaný někde nahoře. Radši neplánuju!“