Pavel Šporcl bude v létě vyučovat. Staňte se jeho žáky
Zdroj: herminapress

Pavel Šporcl bude v létě vyučovat. Staňte se jeho žáky

Vytvořeno dne 09.07.2020

Náš nejznámější houslista současnosti se o prázdninách stane učitelem. V rámci festivalu Praha, klasika.. povede mistrovské kurzy sólové hry na housle na Sólové a komorní akademii 2020.

Máte hudebně nadané dítě a nevíte, jak ho zabavit o prázdninách?

Využijte jedinečné možnosti přihlásit ho na Sólovou a komorní akademii 2020. Ta původně probíhala každoročně pod názvem Mezinárodní akademie komorní hudby Ameropa, která je přeložena na rok 2021 z důvodu neúčasti zahraničních studentů a pedagogů.

„Je o mě všeobecně známo, že se edukační činnosti věnuji celý svůj život, pro děti již několikátou sezónu připravuji ve spolupráci s ČT Déčko Hudební perličky Pavla Šporcla, učím na Hudební akademii múzických umění a několikrát jsem vedl i mistrovské kurzy. Vloni jsem se stal patronem kurzů Ameropa a letos tam poprvé budu právoplatným a aktivním lektorem“,  řekl ke své premiérové účasti na této akademii houslista.

Šporcl zároveň přebral funkci uměleckého garanta sólové a komorní akademie a příměstského hudebního tábora pro letošní rok.

 „Vzhledem k přeložení letošní 27. mezinárodní akademie komorní hudby Ameropa na rok 2021 z důvodů nynější absence zahraničních studentů a pedagogů v důsledku COVID-19, nebudou pro tento rok zbývající ameropské programy oficiálně název 27. Ameropa používat. Přesto kontinuálně v koncepci Ameropy pokračujeme v přípravách podle zimní oficiální programové nabídky na letošní rok. Vnímáme to jako dodržení závazků ke svým minulým i nynějším zájemcům o studium“, řekla ke změně výkonná ředitelka Ada Slivanská.

Sólové mistrovské kurzy současně s dětským hudebním táborem a výtvarným programem se budou konat v termínu 11.-18. července v Brandýse nad Labem.

Celý festival Praha, klasika.. zahájí Pavel Šporcl koncertem Gipsy Fire se svojí cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble 12. července v 19 hodin na nádvoří zámku v Brandýse nad Labem. 21. srpna v pražském Rudolfinu a 22. srpna v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory vždy od 19.30 bude festival zakončen hudbou českých velikánů. Za doprovodu Symfonického orchestru letní orchestrální akademie Filarmonietta Praga vystoupí v koncertu pro flétnu, housle a orchestr Bohuslava Martinů dva jedineční sólisté: za českou stranu fenomenální houslista Pavel Šporcl a za japonskou sólo flétnista České filharmonie, Japonec Naoki Sato. Ten si mimochodem po vyhraných konkurzech do předních filharmonií vybral jako své působiště právě tento nejprestižnější český orchestr.