Herec Václav Knop makal v truhlářské dílně slavného Kutila. Prsty má všechny…
Zdroj: herminapress

Herec Václav Knop makal v truhlářské dílně slavného Kutila. Prsty má všechny…

Vytvořeno dne 25.11.2020

Herec a režisér Václav Knop si na nedostatek práce nemůže stěžovat. Na chalupě, ve svém studiu, nahrává se synem audioknihy nejen podle svého výběru, ale i na zakázku. Ve studiu je zalezlý jako krtek, proto je rád, že může vyrazit na zahradu či navštívit souseda, kterým není nikdo jiný než Kutil Pavel Zeman z Receptáře Prima nápadů.

Video soubor

„Spojil jsem příjemné s užitečným. Vypil jsem si sousedské kafe, popovídal a navíc mi Pavel Zeman s Honzou Hermanem udělali v truhlářské dílně speciální louskáček na ořechy, kterých mám plnou zahradu. Sice jsem musel přiložit trošku ruku k dílu, ale výsledek stojí za to,“ pochvaloval si Václav Knop.

Přestože Václav Knop má během padesáti let herecké kariéry za sebou bezpočet divadelních, filmových a televizních rolí, pro diváky stále zůstává nerudným domácím a tělocvikářem Jonášem ze seriálu Hospoda.

Video soubor

„Domácí Jonáš, to je takový vzteklý dědek, stejně jako můj nynější Vacek ve Slunečné. Jonášův charakter mi nevadil a moc dobře se mi hrál. Sžil jsem se s ním tak, že mi ho bylo líto,“ vyprávěl Václav Knop a uvedl, jak byl šťastný, že mohl pracovat s režisérem Jaroslavem Dudkem.

„Režisér Dudek byl naprosto profesionální a požadoval to i po nás. Nemohli jsme jinak, než se vždy pořádně připravit. Improvizace skoro žádná, ale třeba Petr Nárožný měl v tomto volnou ruku. Režisér Jiří Menzel jako doktor Prášek neměl s režisérem Dudkem sebemenší problém. Říkali si pane režisére sem, pane režisére tam, hodně se ctili a Dudek byl k němu i shovívavější,“ vyprávěl Václav Knop hlasem, kterým promlouvá major Burns v seriálu MASH, herec Christoph Waltz v Hanebných panchartech či ho slyšíte na mnoha nádražích oznamovat příjezdy a odjezdy vlaků.