Hladinu Lipna rozezní Slováček, Blanarovičová, Maxa nebo France
Zdroj: Archiv koncertu

Hladinu Lipna rozezní Slováček, Blanarovičová, Maxa nebo France

Vytvořeno dne 17.09.2020

Po úspěšném „Zpívání z balkónu“ vymyslel zpěvák a producent Martin France další projekt a to ve spolupráci s turistickým spolkem Lipenska pod názvem „Jedeme dál…“. Jedná se v současné, zatím bezútěšné koronavirové době o projekt, který má pomoci obnově turistického ruchu, kultury a potkávání se v České republice. Premiérově tato akce tedy odstartuje v jihočeském kraji a to pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské.

Už v pondělí se sjedou do jihočeského Lipenska čeští zpěváci, kteří tento bohulibý počin v babím létě přijedou podpořit. A tak tu budou moci návštěvníci na atrakcích, ale i historických památkách potkat například legendárního trumpetistu Felixe Slováčka, muzikálovou herečku a zpěvačku se slovenskými kořeny Yvettu Blanarovičovou, mladou a talentovanou zpěvačku Elis Mráz, která pochází z Ostravska a sama si skládá písničky, svalnatý kytarista Martin Maxa, který v Roudnici nad Labem v současné době dostavuje hotel, jež brzy otevře, muzikálovou zpěvačku Kamilu Nývltovou, jejíž kariéru odstartovala pěvecká soutěž X Factor v roce 2008. Až z dalekého slovenského Liptovského Mikuláše dorazí zpěvák Martin Harich, který zabodoval v soutěži Česko Slovenská Superstar, dorazí i Sámer Issa, který ovšem přijede nejspíše sám, protože nedávno oznámil rozchod se svou přítelkyní a nebude chybět ani už zmíněný zpěvák a producent Martin France, který dal své kolegy takto dohromady.

První dva dny budou interpreti bydlet ve městě Lipno nad Vltavou a to v resortu Apartmány Korzo Lipno, přímo pod lanovkou a tak je hned první den čeká touto lanovkou vyjet na Stezku v korunách stromů a pak už to bude jeden výlet za druhým. Ježdění na koloběžkách, elektrokolech, raftu na Vltavě, ale uvidí i hrad Rožmberk, cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, Čertovu stěnu, nejvýše položený hrad v Čechách Vítkův hrádek mnoho dalších úžasných míst jižních Čech.

No a po těchto dvou dnech a dvou nocí se výletníci přesunou do obce Posudov – Frymburk do dalšího resortu Lipnolakeside Village, který je umístěn přímo u Lipenského jezera. A ve čtvrtek se všichni sejdou v Lipně nad Vltavou  na parníku Adalbert Stifter, který s interprety bude projíždět Lipenskou nádrží a zároveň zde pro diváky nejen na palubě, ale i na přilehlých plážích resortů proběhne improvizovaný koncert „Jedeme dál…“ , který má ukázat všem, že koronavirus nás nemůže úplně zastavit.

Pokud se tato akce osvědčí, ráda by agentura tento projekt nabídla i ostatním krajům v ČR a za rok by se opět vrátili na Lipensko s 2. ročníkem.