Houslistka Markéta Muzikářová jen na housle nespoléhá. Čím vším se živí?
Zdroj: herminapress

Houslistka Markéta Muzikářová jen na housle nespoléhá. Čím vším se živí?

Vytvořeno dne 21.06.2021

Po sedmi měsících se houslistka Markéta Muzikářová objevila s houslemi v ruce před publikem na komorní akci křtu knihy Regáči. Ostřílená umělkyně z toho byla lehce nervózní.

„Sice doma denně cvičím, protože se už připravuji na letní koncertní sezónu s Inflagranti, ale dneska mám trému. Je to taková malá akce, všichni jsem si blízko, je všechno vidět a slyšet. Přitom jsem doma i při covidu často hrála na housle nebo na klavír. Takže prsty se ohýbají, neztuhly,“ ujistila nás Markéta Muzikářová, kterou nemožnost koncertovat přivedla k dalším zdrojům obživy. Kromě houslí, producentky a manažerky skupiny Inflagranti a učitelství hudební výchovy na základce, začala Markéta psát do společenského magazínu a začala také pracovat v realitní kanceláři.

„Realitní kancelář, to je novinka. Musela jsem si udělat zkoušky, bylo to šílený, celý týden jsem ležela v zákonech, ale mám je. Zatím jsem ještě nic neprodala, ale ono něco přijde,“ je si jistá Markéta a dodala: „Je jasné, že když můžeme koncertovat, zůstanu hlavně u houslí. Ale baví mě všechny mé práce. Miluji reality a než jsme se před šesti lety přestěhovali do baráku za Prahou, tak jsme 2 roky jezdili po realitách. Navštívili jsme tehdy 140 domů a pozemků, baví mě si je prohlížet. Teď prodávám nádherný loftový byt v centru Prahy. Dělám vlastně lidem radost. Buď jim zahraji na housle nebo prodám byt. Nebo můžu obojí najednou,“ smála se Markéta, kterou s Inflagranti  čeká první veřejný koncert 28. června v kostele ve Voděradech.