Hvězda seriálu ZOO na sebe práskla trapas z michelinské restaurace. Za co se Jana Švandová styděla?
Zdroj: herminapress

Hvězda seriálu ZOO na sebe práskla trapas z michelinské restaurace. Za co se Jana Švandová styděla?

Vytvořeno dne 27.10.2022

 

Herečka Jana Švandová se stala společně s dalšími tvářemi seriálu ZOO kmotrou knihy své letité kamarádky Evy Filipové, která se pustila do kuchařky a přidala několik rad o etiketě a stolování. To přímo vybízí k otázce, jak jsou na tom herci s trapasy, hvězdným oslňováním a gentlemanstvím?

Jana Švandová přiznala, že byla jednou rozmařilá a vybrala si oběd v michelinské restauraci. Zažila velký trapas, který ji donutil si posléze doplnit vzdělání o stolování. 

"S manželem jsem byla v Monte Carlu, kde se mě zeptal, zda chci jako dárek šatičky, nebo oběd v michelinské restauraci. Vybrala jsem si restauraci, a když jsem si sedla ke stolu, bylo na něm asi sedm příborů a každý byl na něco jiného. Pochopitelně jsem si občas vzala špatný a pokaždé přišel číšník, omlouval se a začal mi je měnit nebo nosit nové. Tváře jsem měla rudé od studu. Navíc ty příbory a nádobí byly velmi designové, takže občas vám přinesli něco v misce na polévku a jedlo se to vidličkou. To byl můj trapas a říkala jsem si, že se ta pravidla stolování musím naučit."

V kuchyni ale zažila také zářnou chvilku, kdy byla hvězdou večera. "Jako dárek jsem kdysi dostala živého humra, kterého mi poslali přátelé. Nevěděla jsem, co s ním, a tak jsem volala o radu kamarádce do Švýcarska. Uvařili jsme ho, byl to krásný zážitek. Následně pak ale přišel ten trapas, kdy jsme neměli nástroje na to, jak ho rozdělat. Nebyly kleštičky na klepeta, tak jsme do toho mlátili kladivem, nůžkami… Uvařila jsem ho ale skvěle, pochutnali jsme si. V ten okamžik jsem byla hvězdou večera. Všechny jsem pozvala na večeři, ale nikdo nevěděl, co to bude, vytáhla jsem se. Jinak většinou vaří můj muž a tou hvězdou je on."