Hynek Čermák chtěl prásknout s herectvím. Zachránil ho Bodyguard
Zdroj: herminapress

Hynek Čermák chtěl prásknout s herectvím. Zachránil ho Bodyguard

Vytvořeno dne 03.11.2022

 

Zatím probíhají jen korepetice a dílčí zkoušky a už se tuší, že nový muzikál The Bodyguard, který uvede Hudební divadlo Karlín, bude hezká podívaní. Vždyť tak překvapivé a luxusní obsazení se vidí málokdy.

The Bodyguard je muzikál, který vznikl v roce 2012 podle stejnojmenného filmového hitu z roku 1992 s Kevinem Kostnerem a Whitney Houston v hlavních rolích a hraje se po celém světě. Hlavní představitelku zazpívá Eva Burešová či Tereza Mašková, postavu osobního strážce zahraje Hynek Čermák. Dalších rolí se chopili David Suchařípa, Pavel Nečas, Filip Kaňkovský, Natália Hatalová a další herci, kteří se na prknech karlínského divadla objevili minimálně nebo vůbec.

Muzikál HDK uvádí v českém překladu a s českými písňovými texty Adama Nováka, v režii Antonína Procházky. „V celém muzikálu zpívají jen dvě postavy Rachel v podání Evy Burešové a Terezy Maškové. Pak Frank Farmer Hynek Čermák, a to jen proto, aby při karaoke dokázal, že zpívat neumí. Jinak si myslím, že divadelní verze je lepší než film,“ uvedl Adam Novák.  

Hynek Čermák se kdysi jako bodyguard živil. Jak oblíbený herec využije tuto zkušenost na divadelních prknech? „Jsem už v podstatě starší chlápek na to, abych se živil jako bodyguard. I když spousta mých kamarádů to ještě dělá. Ale pro mne je to výzva žánrová. Zavolali mi ve chvíli, kdy jsem si říkal, že už se na to herectví vykašlu. Už mě to nebavilo. A toto je možná restart, který potřebuji.  Hrál jsem v muzikálech před dvaceti lety a nebyly to nějak perfektní výkony. Ale tady se ode mne čeká činoherní role,“ uvedl Hynek Čermák a přiznal, že ještě z jedné věci má obavu. „Když jsem viděl v karlínském divadle některá představení, úplně mě mrazilo. Říkal jsem si, že se mezi těmi auty, vlaky letadly co na tom jevišti jsou, ztratím. Byl jsem úplně šokovaný, co se, oproti malému Dejvickému divadlu, vejde na jeviště. Já se tam snad ztratím. Tak se budu snažit, abych byl vůbec vidět a slyšet. To bude můj základ.“

Hlavní čas pro nazkoušení celého muzikálu, včetně vyrobení a dodání kulis, kostýmů či paruk bude leden příštího roku. Slavnostní česká premiéra v Hudebním divadle Karlín je pak plánována na čtvrtek 23. března 2023. Vstupenky jsou však už v prodeji.