Všimněte si prstenu Jakuba Prachaře! Pohádky o Krakonošovi jsou Prachařům souzené
Zdroj: herminapress

Všimněte si prstenu Jakuba Prachaře! Pohádky o Krakonošovi jsou Prachařům souzené

Vytvořeno dne 03.11.2022

 

Nadcházející vánoční svátky budou na obrazovkách České televize ve znamení celé řady premiér. Mezi ty nejočekávanější patří již tradičně vánoční pohádky.

Štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj prvního dílu úspěšné stejnojmenné televizní pohádky. Pokračování představí kromě známých hrdinů i jednu novou postavu. Tou je královna Julie v podání Veroniky Khek Kubařové, kterou se snaží bývalí protřelí rádci zneužít k vlastnímu prospěchu. Herečka si v pohádce zajezdila na koni. „Ráda na to vzpomínám. Kůň mě poslouchal. Byl jednoduššího myšlení, tak jsme si rozuměli. Ale vzpomínám i na krásné lokace, kde jsme točili a také na setkání s Ondrou Vetchým. Kdyby se točila Bambitka 3, nemuseli by mě přemlouvat.“

Hned druhý den prémiově vyplní sváteční večer pohádka Krakonošovo tajemství. Krakonoše si zahrál David Švehlík. Překoná Krakonoše Františka Peterky z Krkonošských pohádek? „Krakonoš Františka Peterky se nedá překonat. K němu mohu jen vzhlížet. Kéž se i naší pohádce povede takový úspěch, jako měly Krkonošské pohádky. Ale náš Krakonoš je výrazně jiný, doufám, že díky tomu bude i divácky přitažlivější.“

Zajímavostí je, že v rodě Prachařů se účinkování v pohádkách s Krakonošem snad dědí. David Prachař, syn Ilji Prachaře, nezapomenutelného Trautenberka v Krkonošských pohádkách, byl druhý z herecké rodiny, který si zahrál v televizním příběhu s postavou Krakonoše. A v tradici pokračuje i Jakub Prachař, který získal výraznou roli v letošní pohádce Krakonošovo tajemství. Svého slavného děda a jeho Trautenberka si Jakub Prachař připomíná alespoň fotografií na prstenu.

Pohádek bude ve vánočním vysílacím schématu České televize několik desítek, chybět nebude první díl „Bambitky“, oba díly Anděla Páně, loňská štědrovečerní pohádka Jak si nevzít princeznu, ani oblíbené vánoční klasiky. A chybět nebude ani tradiční součást předvánočního programu – Adventní koncerty České televize.

Silvestrovský večer bude Poctou Karlu Gottovi. Česká televize odvysílá poslední den v roce záznam koncertu, během něhož se na pódiu sešlo na čtyřicet zpěváků a zpěvaček. Chybět nebudou ani speciální vydání oblíbených pořadů VšechnopártyZázraky přírody. Chybět bude pouze pohádky Tři oříšky pro Popelku, kterou ČT letos neuvede.

Nový rok odstartuje Zátopek oceněný osmi Českými lvy.