Igor Chmela veze svoji prvotinu na karlovarský festival. Čeká ho světová premiéra
Zdroj: herminapress

Igor Chmela veze svoji prvotinu na karlovarský festival. Čeká ho světová premiéra

Vytvořeno dne 23.06.2022

 

Herec, muzikant a fotograf Igor Chmela dokončil svůj režisérský debut a s filmem Barcarole míří na 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

„Přiznám se, že jsem na začátku rozhodně neměl takové ambice, že bychom se s filmem dostali až do Karlových Varů. Těší mne to, ale zároveň zavazuje. Projekt není u konce, chceme film propojit s divadlem, čímž se jako krátkometrážní snímek dostane více k divákům. V rámci Divadla Verze ještě vznikne představení, které bude uváděno zároveň s filmem. I tahle část bude na mých bedrech. Těším se na další dobrodružství, jehož výsledek představíme divákům nejpozději na začátku roku 2023,“ shrnuje Igor Chmela.

Vlastní příběh filmu Barcarole byl inspirován pobytem Igora Chmely v domově s pečovatelskou službou a historkou kamaráda, který kdysi v takovém zařízení vykonával vojenskou civilní službu. Hlavní hrdinkou je mladá pečovatelka, která se na startu svého života musí postarat o ty, jejichž životy pomalu končí.

„Film vznikl hlavně díky Státnímu fondu kinematografie a úspěšnému crowfundingu. Chvíli to trvalo, než byl zafinancovaný, ale pak to šlo rychle. Letos v únoru jsme točili a už příští měsíc budeme mít světovou premiéru na prestižním filmovém festivalu v Karlových Varech,“ říká spolu producent Radim Procházka.

V hlavních rolích uvidíte: Denisu Barešovou, Lenku Vlasákovou, Jana Kačera, Rostislava Nováka st.