Eda ze seriálu Most! v roli detektiva! Michal Isteník v nové kriminálce
Zdroj: herminapress

Eda ze seriálu Most! v roli detektiva! Michal Isteník v nové kriminálce

Vytvořeno dne 22.07.2020

Po roli žárlivého hospodského Edy ze seriálu Most! dostal herec Michla Isteník další pěknou roli. Hospodou vyměnil za kriminálku v Brně a stal se členem kriminalistického týmu, kterému velí Jitka Čvančarová.

"Mám radost, že celá vyšetřovací čtveřice jsou Brňáci."

Video soubor

„Mám radost, že celá vyšetřovací čtveřice jsou Brňáci. Jirka Dvořák, Jitka Čvančarová a Petra Bučková, všichni jsme z JAMU, takže Brno. Moje role je jednoduchá. Z platného operativce v terénu se postupně stal IT odborník, který se snaží na lumpy vyšťourat, co se dá. Smetanu ale slíznou ti zbylí kolegové, “ smál se Michal Isteník při závěrečném natáčení seriálu Hlava Medúzy.

Režisér Filip Renč dal hercům poměrně velkou volnost v tom, jak sladit jednotlivé charakterové vlastnosti postav. I to, jak se muži vypořádali s faktem, že musí poslouchat šéfovou, ženu.

„Je to normální. Každý slušný muž poslouchá ženu. To je v pořádku,“ usmíval se herec. Je rád, že nemusel projít nějakým zvláštním výcvikem, protože jeho role není moc akční. Nemusel mít ani výcvik se zbraní.

„To jsem rád, protože nejsem zrovna příznivec zbraní. Ani jsem nebyl na vojně, protože jsem z generace, která do armády nemusela,“ uvedl Michal Isteník, pro kterého konec natáčení Hlavy Medúzy neznamená volno.

Hraje na Letní scéně Městského divadla v Brně na Biskupském dvoře, do toho točí ještě seriál pro Českou televizi, který se jmenuje Děti. Koronavirus natlačil aktivity Michala Isteníka do letních měsíců, proto herec nepočítá, že by měl ještě čas na dovolenou. Tu si do sytosti užil na jaře.