Fanoušci Karla Gotta se dočkali! Film KAREL uvede do kin předpremiéra na obřím plátně
Zdroj: Se svolením Karel Gott Agency

Fanoušci Karla Gotta se dočkali! Film KAREL uvede do kin předpremiéra na obřím plátně

Vytvořeno dne 15.09.2021

Celovečerní dokumentární film KAREL o Karlu Gottovi bude po vynuceném ročním odkladu uveden do českých kin 7. října 2021. Už v sobotu 18. září ale proběhne obří předpremiéra filmu v amfiteátru Lochotín v Plzni, ve městě, kde se Karel Gott narodil. Speciální promítání uvede režisérka filmu Olga Malířová Špátová.

„Promítání v Plzni je pro mě symbolické, protože se odehrává přesně dva roky poté, co jsem se naposledy sešla a natáčela s Karlem. Zároveň náš film představujeme divákům v Karlově rodné Plzni, nedaleko vsi, kde trávil dětství se svou milovanou babičkou, toulal se po kopcích a maloval. Raduju se, že po těžké době prožité v uzavřeném světě pandemie, může Karlův životní příběh dát lidem novou sílu a naději,“ těší se na promítání režisérka Olga Malířová Špátová.

Jedinečnost plzeňské předpremiéry spočívá i v tom, že se film KAREL bude promítat na původní panoramatické plátno amfiteátru o rozměrech 26,4 x 10,3 metrů, které není v provozu už několik let. Po jeho obnově, k níž se přistoupilo právě pro promítání filmu KAREL, půjde o jedno z největších pláten v Česku. 51,- korun z každé prodané vstupenky navíc pořadatelé věnují nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Součástí programu bude i křest soundtracku s originálními nahrávkami písní, který Supraphon vydává oficiálně 1. října nejen na 2CD a digitálních formátech, ale také jako 3LP – tedy v unikátní podobě na klasických vinylových deskách jako trojalbum.