Poslechněte si první singl nového alba Vladimíra Mišíka! Doprovází ho animovaný videoklip
Zdroj: Se svolením Zuzana Bönisch

Poslechněte si první singl nového alba Vladimíra Mišíka! Doprovází ho animovaný videoklip

Vytvořeno dne 14.09.2021

 

Premiéru měla první skladba z nového alba Vladimíra Mišíka, anoncující jeho blížící se vydání naplánované na 24. 9. 2021. Album Noční obraz vydává Animal Music Petra Ostrouchova, který je nejen producentem alba, ale zároveň Mišíka na albu doprovází se svou skupinou Blue Shadows.

Ve skladbě Šedesátá léta ještě navíc  účinkuje legendární gospelový vokální soubor Blind Boys of Alabama. Vizuálně skladbu Šedesátá léta dokresluje vydařený animovaný klip z dílny světoznámé režisérky Michaely Pavlátové a Alexandry a Martina Májových.

V textu písně se Mišík autobiograficky vrací do doby svého mládí, kdy se očekávání věcí příštích neslo na vlnách naděje, aby bylo následně zmraženo příjezdem sovětských vojsk, je podpořen optimistickou retro náladou hudební složky, na které se mimo jiné podílel i varhaník Ondřej Pivec, budující již několik let velice úspěšnou zámořskou kariéru, či skvělý klavírista Jan Steinsdörfer.     

Vladimír Mišík s úsměvem dodává ke klipu: „Když jsem se dozvěděl, že se klipu na píseň Šedesátá léta ujala Michaela Pavlátová a posléze uviděl ještě nerozpohybované obrázky, tak jsem měl radost. Teď už jsem shlédl klip hotový a jsem nadšený, jak se autorům podařilo vystihnout atmosféru mého mládí. I malé věci mohou být někdy velké. A já mám teď radost velkou.“

 

 

 

Default User Image
Ludmila Vrabcová, 19.09.2021 14:10
Je snadný milovat život, když jsou pořád věci a lidi, kteří jsou ... nejlepší. Díky...