Hádky diváků kvůli filmu Karel. Chyběla nejstarší dcera a mnozí další
Zdroj: herminapress

Hádky diváků kvůli filmu Karel. Chyběla nejstarší dcera a mnozí další

Vytvořeno dne 17.01.2022

Je kupodivu, kolik emocí vyvolal mezi televizními diváky v sobotu odvysílaný vzpomínkový film o Karlu Gottovi. Jedni film s názvem Karel vychvalovali do nebes a slzeli u něho, mnozí ho hodnotili spíše střízlivě, ale byli i tací, kterým se film vyloženě nelíbil a kritizovali přílišný patos

Samozřejmě, co člověk to jiný vkus. Přiznejme, že většina názorů a příspěvků na sociálních sítích byla pozitivních: „Moc krásné, se slzami v očích jsem sledovala. Pro mě je Karel stále v mém srdci,“ napsala jedna z divaček. Na druhou stranu zde byly i názory kritické, které pak na sociálních sítích vyvolaly mnoho nehezkých hádek: „To, co tam nakonec bylo a co z toho vyšlo za spatlanec a slepenec nebylo nic úchvatného…Kvalita na minimum. Film si už určitě nepustím,“ uvedla divačka Ingrid.

Mnohým vadil i fakt, že film zapomněl na mnohé Gottovy spolupracovníky, kteří mu v jeho začátcích a v dobách, kdy byl opravdu na vrcholu své kariéry, zajišťovali kompletní servis a bez nichž by se Gott (ať se to líbí nebo ne) určitě neobešel. Nehledě na fakt, že chybí alespoň krátká zmínka o mnohých vynikajících hudebnících v jeho letité kapele.

Mnozí pak srovnávali film (ale i vzpomínkovou knihu Karel Gott – Má cesta za štěstím) s knihou hudebního publicisty Pavla Klusáka – Gott Československý příběh a zamýšleli se nad mnohými nesrovnalostmi. A jak se film líbil vám?

 

 

 

Default User Image
Kristýna Krat…, 17.01.2022 12:08
Nelíbilo jelikož n hodně lidí bylo vynecháno i 2 jeho starší dcery .
Default User Image
Kristýna, 17.01.2022 13:26
Myslím si, že ve filmu zaznělo všechno, co si pan Karel Gptt přál. On je autorem, ne my, tak proč zasahovat do toho, co tam mělo být a co ne. Kdo chce, každý najde chybu vždycky a všude. Mně se film moc líbil. Podtrhuje to podstatné. Jeho aktivní život, spousta práce, úspěchy, rodina. O starší dceři velká zmínka nebyla, myslím, že to bylo jeho bolavé místo, vždyť mu dodnes dělá ostudu. Uvědomila jsem si, kolik práce a úsilí mu v péči o něj věnovala jeho žena Ivana, Já ji taky nikdy moc nemusela, ale smekám před ní, nikdo z nás si tohle nevyzkoušel, pečovat o něj, žít v neustálém strachu a ten konec, kdy věděla, že už mu není pomoci, doma dvě malé holčičky a umírající milovaný manžel, to chce velké sebezapření a spoustu lásky. A sám Karel Gott nám ukázal, jak je to ctižádostivý, pracovitý, jak moc si váží svých fanoušků, které nikdy nechtěl zklamat. Měl velké zdravotní problémy a přesto šel do poslední chvíle dál a dál. Velice si ho vážím. Za jeho práci a i za to, jaký byl člověk.
Default User Image
Evžen, 17.01.2022 14:39
Ne, pan Gott opravdu není "autorem" filmu, producentkou je Ivana Gottová, ta platila a diktovala a podle toho film dopadl, byli v něm proto jenom "zvaní" a jen pečlivě vybrané situace, bohužel, škoda!
Default User Image
Jana Hrubá, 17.01.2022 15:02
Pan Gott není autorem, ale hlavním hercem-film vznikal za jeho dozoru! Bylo by dobré kdyby už jste dali paní Ivaně pokoj!
Default User Image
Miluše, 19.01.2022 14:19
Film byl dokument,vlastně jeho posledního roku života.Příjemně se na to dívalo,film nenudil a pokud někdo chce drby,ať si je shání.
Default User Image
Violetta, 18.01.2022 21:27
Suhlasim s vami vsetko bolo naiscovane Ivanou preto tam neni ani jeho starsia dcera jtoru tiez miloval Ivana chcela ukazat hlave ich vysnivaby zivot a na mnohých ludi sa vykaslala preto ju niektore spevacky vobec nemusia lebo vedia svohe