František Němec obdrží Thálii za celoživotní mistrovství. Kdo bude další?
Zdroj: herminapress

František Němec obdrží Thálii za celoživotní mistrovství. Kdo bude další?

Vytvořeno dne 09.09.2022

Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka oznámil nominace na Ceny Thálie 2022. Letos se budou udělovat po devětadvacáté, a to v sobotu 8. října od 20 hodin v historické budově Národního divadla.

Cenu Thálie za celoživotní mistrovství letos obdrží herci Veronika Forejtová a František Němec, operní pěvkyně Libuše Márová, tanečnice Libuše Králová a operetní pěvkyně Galla Macků. 

Na letošní Thálie mají nominace přes tři desítky jevištních umělců činohry, opery, muzikálu a tance. 

Operu zastupuje Jana Sibera, Petra Šimková Alvarez, Doubravka Součková, Joachim Bäckström, Martin Bárta a Dalibor Jenis. Muzikál a operetu Kristýna Daňhelová, Hana Fialová, Stanislava Topinková Fořtová, Lumír Olšovský, Tomáš Šulaj a Roman Tomeš. V činohře májí šanci získat ocenění Veronika Korytářová, Zuzana Stivínová, Markéta Matulová, Saša Rašilov, Tomáš Kobr a Jan Vondráček. Alternativní divadlo má pět nominantů a jsou to: Eliška Brtnická, Miřenka Čechová, Lucia Kašiarová, Nela H. Kornetová a Petr Krušelnický. Balet, tanec a pohybové divadlo zastupují Natalia Adamska, Jarmila Hruškociová, Alina Nanu, Francesco Fasano, Sebastiano Mazzia nebo Sergio Méndez. Mezi loutkoherci mají šanci Gustav Hašek, Václav Jelínek, Jan Popela, Pavol Smolárik nebo Antonín Týmal.

Letos se budou udělovat po devětadvacáté, a to v sobotu 8. října od 20 hodin v historické budově Národního divadla v přímém přenosu na ČT1.