Halina Pawlowská přišla o třetinu knihy. Ajťáci jí nepomohli
Zdroj: herminapress

Halina Pawlowská přišla o třetinu knihy. Ajťáci jí nepomohli

Vytvořeno dne 06.12.2021

Spisovatelka Halina Pawlowská vydal novou knihu s názvem Milý Bene, v které si vyměňuje příběhy, pocity a vzpomínky s bratrem své první lásky. Mezi kmotry knihy nechyběl opravdový Ben a to zpěvák a tanečník Ben Cristovao.

„Knihu jsem psala zhruba půl roku a bylo to náročné, protože jsem si víc jak třetinu textu nechala zmizet v počítači. Žádný „ajťák“ mi nedokázal pomoci. Říkali dokonce, že kdyby mi počítač shořel, dokázali by můj text najít, ale po mém zásahu nelze dělat nic. No… musela jsem spoustu stran napsat znovu,“ přiznala Pawlowská, která prozradila, kdo je oním Benem. „Je to velice milý muž, se kterým stojí za to nejen kamarádit. Je to muž se spoustou vzpomínek, ale i s touhou prožít ještě něco mimořádně krásného. Třeba se ženou, kterou znal, když mu bylo dvacet,“ říká spisovatelka.

Přestože dnešní doba příliš nenahrává možnostem sbírat inspiraci mezi lidmi, Halinu Pawlowskou to příliš netrápí. „Nepíšu knihy tak, že bych přesně opisovala realitu. Sahám do zákoutí své mysli, vytahuji situace, které se odehrály třeba už dávno, nimrám se se svými pocity a když je pandemie, tak si nevyčítám, že dřepím nad počítačem, když bych si mohla užívat někde na cestách anebo s kamarády po barech. I když… samozřejmě, že každý zážitek vyvolává emoci a tu jako spisovatelka moc potřebuji. Těším se, až zas budeme svobodní a beze strachu a budu víc myslet na dobrodružství a lásku než na zdraví a injekce.“

A čím je vlastně nová kniha jiná než ty ostatní? „Ještě nikdy jsem nenapsala knihu, která je vlastně celá dopisem. Z dopisů se dozvídáme nejen, co se stalo „mé hrdince”, ale kdo je Ben, kde žije a pracuje, co ho potkalo, co si myslel on a co bylo úplně jinak než si myslela ona,“ dodává Pawlowská, která na příští rok chystá cestopisnou knihu.