Hanička Písnička slaví! Podívejte se na ukázku narozeninového filmu
Zdroj: herminapress

Hanička Písnička slaví! Podívejte se na ukázku narozeninového filmu

Vytvořeno dne 30.08.2021

Zpěvačka, herečka, textařka a moderátorka Hana Zagorová oslaví 6. září významné životní jubileum. Její životní cestu a fenomenální kariéru mapuje nový dokument z produkce TV Nova Nedělej Zagorku! režiséra a scenáristy Michala Čoudka.

Video soubor
Zdroj:TV Nova

„Bylo to přes rok a půl práce,“ říká režisér a scenárista dokumentárního portrétu Hany Zagorové Michal Čoudek a pokračuje: „Nakoukávání archivních záběrů, domlouvání respondentů do dokumentu… První verze měla tři a půl hodiny.“ Také do příprav dokumentu se negativně promítla pandemie - „A to přímo, když onemocněla Hanka a vše se odkládalo, nebo následně kvůli omezenému cestování, kdy se musela zrušit některá externí natáčení,“ doplňuje Michal Čoudek

Profesionálka“, „opravdová dáma“, „originální hlas“, „pokorná ženská“ – tak o fenomenální Haně Zagorové v dokumentárním filmu mluví zpěvaččini přátelé, kolegové a spolupracovníci. 

Snímek mapuje kariéru populární umělkyně od doby, kdy se objevila na české hudební scéně jako interpretka a textařka popových šansonů, přes její slavné spolupráce s Petrem Rezkem, Karlem Vágnerem, Stanislavem Hložkem a Petrem Kotvaldem nebo s italskou star Drupim, až po její porevoluční působení na obrazovkách TV Nova ve vlastním pořadu. Dokument dává nahlédnout i do zpěvaččina soukromí – na společné soužití vzpomíná bývalý manžel Vlastimil Harapes a téměř třicetiletý svazek hodnotí současný manžel Štefan Margita.

Jsem ráda za tu dobu, kterou jsem prožila, že jsem mohla být její součástí,“ bilancuje Hana Zagorová a dokument věnovaný své neobyčejné kariéře uzavírá slovy: „A jsem ráda i za to, že jsem se snad i malinkatým dílečkem zasloužila o to, co je a co máme. A jsem pyšná na sebe, že jsem se nebála. A že bylo čeho! Člověk by měl žít tak, jak to unese jeho svědomí. A já mám svědomí docela čisté.“

Snímek bude premiérově uveden na obrazovkách TV Nova ve čtvrtek 2. září ve 22.10 hod. a od stejného dne bude k dispozici na Voyo.