Hvězda Slunečné Karel Zima se vrátil do školky. A nepřišel s prázdnou
Zdroj: herminapress

Hvězda Slunečné Karel Zima se vrátil do školky. A nepřišel s prázdnou

Vytvořeno dne 21.03.2022

Herec Karel Zima má pomáhání v krvi. Daroval ledvinu neznámému příjemci, pomáhá dětským domovům, vystupoval na koncertě pro Ukrajinu. Pro dobročinné účely dokonce vydražil čepici, s kterou odehrál svou roli v seriálu Slunečná.

„Ukořistil jsem tu čepici od holek z kostymérny Slunečné a s mojí přítelkyní jsme přemýšleli, jak ji charitativně využít. Čepici v dražbě koupila firma, kde pracuje pan Petr Zídek a koupili ji za dost peněz. Výtěžek šel na podporu dětí v náhradních rodinách,“ uvedl Karel Zima.

 S Petrem Zídkem na charitě herec spolupracuje dál. Proto není divu, že se objevil na otevření mateřské školky pro ukrajinské děti, kterou Zídek s přáteli zřídili v sokolovně v Dolních Chabrech.

„To je fantastický projekt. Zřídili v místní sokolovně hernu, kde budou mít ukrajinské děti denně školku, budou se učit jazyk a postupně se začleňovat do života, aby potom mohli nastoupit do české školky,“ řekl Karel Zima a uvedl, čím přispěl do školky on. „Na facebookových stránkách TJ Sokol Dolní Chabry jsem si přečetl celý seznam věcí, co školka potřebuje. Lidé už toho hodně přinesli, chyběly dětské pláštěnky a holínky. Pláštěnky už v obchodě neměli, tak jsme s kolegou Petrem Stachem koupili alespoň čtyři páry holínek a takového velkého medvěda pro radost.“  

Karel Zima se nyní v práci nezastaví. Má po premiéře představení Půjdeš mi za svědka, dotočil několikadílný seriál Jitřní záře, čeká ho natáčení komedie z prostředí vaření, těší se na hraní na Shakespearovských slavnostech. A do toho si žije nový soukromý život s přítelkyní Lucií Kumbárovou.

„Někdy je to romantika a někdy Itálie, ale je nám fajn. I ta Itálie funguje nádherně, to udobřování stojí za to. Žijeme teď stěhováním do nového, tak jsme ve fázi zařizování,“ pochlubil se Zima, kterému se blíží svatební den. A tam to herec, známý bujarými oslavami, prý pořádně roztočí. „No, oslavím to, ne že ne, ale už tak neblbnu. Žiju zdravěji a klidněji. Ale není to kvůli mé přítelkyni, ale díky mé přítelkyni,“ zakončil povídání zamilovaný Karel Zima.