Jaké to je, když Kaňkovský, Hes, Dastlík a další hrají ve filmu natočeným mobilem?
Zdroj: Jiří Diviš

Jaké to je, když Kaňkovský, Hes, Dastlík a další hrají ve filmu natočeným mobilem?

Vytvořeno dne 17.05.2021

Pokud se situace rozvolní a kina se otevřou, v září by do nich měl dorazit film Město. Je unikátní tím, že byl natočený na mobilní telefon. V současné době je projekt ve fázi zvukové postprodukce a vydal první malou ukázku - teaser.

Zdroj: YouTube

Drama Město je režijním debutem Jiřího Diviše, který napsal i scénář. „Film natočený na mobilní telefon  je zajímavou alternativou směřující k budoucnosti kinematografie, protože s příchodem dalších a dalších řad mobilních telefonů, které jsou lépe uzpůsobeny na natáčení jsou také dobrou a levnou variantou pro mnohé filmaře. Pochopitelně s nimi člověk nemůže natáčet např. historický film, digitální look a malé možnosti pracovat s hloubkou ostrosti to zatím vylučují, ale za pár let se to zcela jistě technicky vyřeší, a pak se s tvorbou na mobilní telefony budeme setkávat častěji,“ uvedl Jiří Diviš.

Oficiální trailer bude zveřejněn později, zhruba měsíc před plánovaným datem premiéry. Ve filmu, který se odehrává během 24 hodin v Praze, se představí např. Tomáš Dastlík, Veronika Divišová, Oskar Hes, Filip Kaňkovský a Jarek Hylebrant.

Za kamerou stál Jakub Šimůnek, což je velmi zkušený kameraman, pro kterého bylo natáčení na mobilní telefon zajímavou výzvou. Za sebou má projekty jako Účastníci zájezdu, Roming, Václav, Hodinu nevíš, Úsměvy smutných mužů atd. Zvukařem filmu je Jiří Klenka, který má např. dva České lvy za projekty Kytice a Želary.

Film se odehrává během 24 hodin v Praze a zachycuje dramatické osudy několika lidí - bezdomovců Kláry a Vikiho, dealera s přezdívkou Mechanik a dvojice vymahačů Boxera a Majka. Jejich osudy se během dne protnou a někoho to bude stát život.