Problémy s dechem měla zpěvačka Petra Slaninová. Teď zmákne tři role najednou
Zdroj: herminapress

Problémy s dechem měla zpěvačka Petra Slaninová. Teď zmákne tři role najednou

Vytvořeno dne 14.05.2021

Zpěvačka Petra Slaninová se v připravovaném muzikálu Robinson Crusoe rozhodně nenudí. Během představení zvládne tři role, a to ještě před pár týdny sotva vyšla schody, protože to neudýchala.

„Prošla jsem si nehezkým zápalem plic. Šest týdnů jsem se s tím potýkala. Měla jsem sice negativní testy na koronavirus, ale když paní doktorka viděla rentgenové snímky, myslí si, že to byl zřejmě zápal plic způsobený covidem. Nevím, nejsem doktor,“ uvedla Petra Slaninová, která v Divadle Na Maninách dokočila zkoušky muzikálu Robinson Crusoe autorů Zdeňka Hrubého, Jana Krůty a Ivana Hubače, v režii Václava Knopa a s Danielem Hůlkou a Radimem Schwabem v hlavní roli.

„Hraji matku Robinsona, matku Thomsona a abatyše. Jako jeptiška mám krásný duet se starší Mary, tu hraje Ivana Jirešová nebo Elis Ochmanová. Knihu jsem četla, ale muzikál je jiný. Je to hodně chytře vymyšlený příběh pro divadla, s krásnou hudbou a texty,“ řekla zpěvačka, která působí i jako hladový poradce a koučka.  

„Dostala jsem se k moc hezké práci. Přizvali mne jako hlasového poradce a kouče do projektu česko-slovenské dětské skupiny Mango. První písničku jim napsal Michal David. Pak také učím děti zpívat a i v Robinsonovi mám svoji žačku Natálku Němcovou, která hraje družičku na svatbě.“

Diváci uvidí letní premiéru muzikálu Robinson Crusoe 19. června na Letní scéně v Třeboni a pak se představení rozjedou po českých a moravských zámcích. Premiéra v Divadle Na Maninách je naplánovaná na září.