Jan Neckář zaskočil na koncertě za bratra Václava. Ten je na léčení v lázních
Zdroj: herminapress

Jan Neckář zaskočil na koncertě za bratra Václava. Ten je na léčení v lázních

Vytvořeno dne 15.04.2024

Muzikantské bratrské pouto mezi Janem a Václavem Neckářovými funguje už několik desítek let. A protože je Václav Neckář na léčení v teplických lázních, Honza za něj bere „kšefty“ a prapor Neckářů nese hrdě dál.

Za Václava Neckáře vystoupil Honza Neckář také na koncertě v Lucerně, který patřil písničkám Nadi Urbánkové.  

„Už jsem za bráchu zpíval na koncertě Pro Martu. Vybral jsem mu píseň  Ring- o- ding, brácha ale nakonec onemocněl a mně přišlo líto, aby aranžmá a zkoušky přišly vniveč. Risknul jsem, že to odzpívám za něj. A vyšlo to. A protože se připravoval vzpomínkový koncert na Naďu, tak si vzpomněli, že bych mohl také něco zkusit. Tak doufám, že to nepokazím. Vybrali mi písničku, kterou mám rád a myslím, že mi půjde z duše. Je to píseň Jako kotě si příst,“ uvedl Jan Neckář těsně před vzpomínkovým koncertem na Naďu Urbánkovou.  

A kdyby býval Václav Neckář nemarodil, stál by na jevišti Lucerny právem. Málokdo totiž ví, že se Naďa Urbánková objevila v 18 filmech a jen s Václavem Neckářem hrála ve čtyřech, včetně oskarových Ostře sledovaných vlaků.

„Před koncertem jsem s Václavem mluvil, říkal, ať všechny pozdravuji. To víte, už jsme staří a je to těžké. Jak říkal Miloš Skalka, stáří je potupné,“ usmíval se Jan Neckář a spolu s vyprodanou Lucernou poslali Václavu Neckářovi pořádnou porci léčivé energie.