Kostýmy pro inscenaci Okupace jsou hotové. Jen Pavel Batěk čeká na zkrácení kalhot
Zdroj: herminapress

Kostýmy pro inscenaci Okupace jsou hotové. Jen Pavel Batěk čeká na zkrácení kalhot

Vytvořeno dne 14.11.2022

Hra Okupace, to je nový divadelní počin, který chystá Divadlo Bez zábradlí. Zkoušky jsou v plném proudu, premiéra se nezadržitelně blíží a do 28. listopadu musí být hotovo. To už budou Sara Sandeva, Kryštof Bartoš, Karel Heřmánek ml. a další herci stát na premiérovém jevišti. Bude tam stát i herec Pavel Batěk.

„Zkoušíme, pomalu vplouváme do děje, hra se nám začala skládat podle představ režiséra. Ale premiérou to nekončí, určitě přijdeme i na další věci, které se dají pozměnit, vylepšit. Výsledek bude určitě moc fajn,“ uvedl Pavel Batěk a přiznal, že se případné premiérové nervozity snaží rychle zbavit. „Tréma ke mně přichází nečekaně. Většinou se mi to děje ve chvíli, když už hrajeme několikátou reprízu, protože teprve pak zjistím, jak málo o té hře vím. Do premiéry vlastně nepochytíte všechno. V tom je právě to nekonečno divadelního kusu.“

V komedii Okupace si Pavel Batěk střihne roli režiséra, kterou ve stejnojmenném filmu hraje Martin Pechlát. Na kostýmové zkoušce se v Divadle Bez zábradlí objevil v pruhovaném tričku. „Pruhované tričko budu mít určitě a k tomu kalhoty. Na těch ale ještě zapracuje švadlena, tak nejsem komplet,“ usmíval se herec.

Kdo naopak má kostým už hotový je Zdeněk Žák v roli ředitele, Sara Sandeva jako Milada a Karel Heřmánek ml. v roli Petra. Jak kostýmy sednou Janovi Řezníčkovi, Danovi Kranichovi, Vladimírovi Pokornému a Jevgenii Libezňukovi, zjistíte 28. listopadu, kdy hra  Okupace má v Divadle Bez zábradlí premiéru.