Kromě hudby má Slováček junior ještě jednu zálibu. S notami to nemá nic společného
Zdroj: herminapress

Kromě hudby má Slováček junior ještě jednu zálibu. S notami to nemá nic společného

Vytvořeno dne 21.03.2021

Muzikant a herec Felix Slováček ml. přiznal, že v době „uměleckého nicnedělání“ doma moc nezkouší. Jeho soprán saxofon leží ladem a hudebník dává přednost úplně něčemu jinému.

„Dřív jsem hrával na klavír, tak teď jsem se hecnul a volný čas věnuji klavíru. Ten mě baví víc. Je jasné, že občas musím zkoušet i na saxofon, protože když se dlouho nehraje, ochabne nátisk a prsty si pak také hrají, co chtějí,“ usmíval se syn Dády Patrasové a Felixe Slováčka staršího na natáčení Jarního koncertu v hale pražského hotelu Don Giovanni.  

Na spolupráci na Jarním koncertě kývl Slováček producentce Monice Trávníčkové rád. Vždyť veřejně hrál, už ani nepamatuje. „Po dlouhé době zase hraní. Ani si nevzpomenu, kdy jsem hrál naposled. Snad někdy v září nebo v říjnu, tak jsem rád, že si taky vrznu. Pro dnešní vystoupení jsme vybral Lovci perel od Georges Bizeta a Tenkrát na západě, to se bude líbit, “ usmíval se Felix Slováček.

Přestože klavír i soprán saxofon vyžadují jemné prsty, Felix Slováček si odpočine při tvrdé práci. Na chalupě dělá údržbu a nebrání se ani těžké práci. „Mám rád dřevo a kámen a obdivuji všechny, kdo s tím umí pracovat. Líbí se mi kamenické práce, to bych se chtěl naučit. To chci umět.“  

Felixe Slováčka jr., Andreu Tögel Kalivodovou, Jaroslava Svěceného a Lucii Tóth,  Petra Tomečka a Táňu Vaněčkovou, Martina Šulce si můžete poslechnout dnes, 21. března 2021, od 20 hodin u nás na www.Aplausin.cz.

Jarní koncert věnovaný ve prospěch Nadačního fondu Český Mozek.