Lucie Bílá má plné ruce práce. Proč teď vyrábí růžové andělíčky?
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá má plné ruce práce. Proč teď vyrábí růžové andělíčky?

Vytvořeno dne 16.06.2021

Divadlo Lucie Bílé tentokrát nesloužilo k divadelnímu představení, ale k bohulibé činnosti. Zpěvačka spustila kampaň Klubu přátel Nové háro, jehož je už několik let patronkou. Pro onkologicky nemocné děti poskytuje Nové háro při ztrátě vlasů paruky z pravých vlasů.

Zdroj: Nové háro

„Nové háro založila Markéta Zagrapanová, která při onkologické léčbě přišla o vlasy a pak v roce 2018 zemřela. V její práci pokračuje maminka Markéty, Lucie Staňková. Já jako máma si nedovedu představit, že bych něco takového prožila,“ uvedla Lucie Bílá, která rozhodně nesedí s rukama v klíně a pro Nové háro vyrábí unikátní šperky, jejichž prodejem podporuje financování výroby paruk. „Narodila jsem se zpěvačkou i proto, abych se dostala právě k těmto projektům. Vyrábím andělíčky s růžovým kamínkem, protože Markéta měla růžovou ráda. Vše růžové je věnované Novému háru.“

Na podporu pravidelného dárcovství Nové háro natočilo spot, který ukazuje na problematiku ztráty vlasů vlivem onkologické léčby. Hlavní roli v něm hraje Tereza Holá „Když jsem ten spot ukazovala ve škola, tak paní učitelka plakala,“ uvedla malá herečka.  

Nové háro za dobu své existence předalo nemocným dětem 109 paruk. Měsíčně předává 3-4 paruky, z nichž jedna stojí kolem 25 tisíc korun.