To máme mládež! Tuhle pecku zazpívala Petra Janů rozjuchaným finalistům Muže roku
Zdroj: herminapress

To máme mládež! Tuhle pecku zazpívala Petra Janů rozjuchaným finalistům Muže roku

Vytvořeno dne 02.09.2022

Legendární zpěvačka Petra Janů byla váženým hostem finále soutěže Muž roku 2022. Zpěvačka, která letos slaví krásné osobní životní jubileum a k tomu 50 let na pěvecké scéně zazpívala tři známé songy, z nichž jeden se vyloženě hodil na finalisty Muže roku. Hit „To máme mládež“ si pobrukoval každý. Přesto si Petra Janů nedělala iluze, že mladí muži její písničky znají.

„Nemyslím si, že by kluci moje písničky znali, snad jedině, kdyby je babička doma trápila. Ale vážím si toho. Jednou se mi stalo, že za mnou přišel takový ušáček a řekl mi, že je na mém koncertě za trest. Dělal doprovod mamince. A teď je rád, že tu byl. A Muži roku? Nechci vypadat jako nějaká vilná stařenka, protože by to mohli být moji vnoučkové, ale je na ně hezké pokoukání,“ usmívala se Petra Janů a zavzpomínala, jaký byl kdysi její ideál krásy. „Můj ideál byl vysoký a tmavovlasý, krásné dlouhé vlasy. A musí mít pěkné ruce. I kdyby byl krásný jako Adónis a měl ohryzané nehty, tak to teda ne. Nemusel být ani muzikant. Vždyť já jsem třicet let měla doma producenta, manažera, manžela Michala Zelenku. Říkala jsem mu manažel.“

Na účinkování v Náchodě se Petra Janů těšila. Vždyť v mládí pracovala v tehdejším podniku Tepna Náchod jako úřednice a bydlela na svobodárně hned naproti. „Nebylo mi ještě ani dvacet a to fakt žilo, vinárny v Beránku, Na Vyhlídce… Zpívala jsem s kapelou Styl a díky nim jsem se prosoutěžila do celostátního kola Jihlavské písně, tam jsem podepsala smlouvu do Semaforu a už to jelo. Ale na Muži roku zpívám opravdu poprvé. Nikdy jsme se s Davidem Novotným termínově nesešli. Až letos to vyšlo.“

Jak Petra Janů oslaví své narozeniny a 50 let na scéně? Co chystá? „Koncerty k těmto výročím jedu už od ledna. Ale úplně čerstvě Česká televize uvolnila kapacity a chystá se mnou dokument. To načechralo sebevědomí a pak mě to hodně baví. Jezdíme po místech mých vzpomínek a je to moc hezké. A Radioservis vydává k mým jubileím 2CD, které se jmenuje Hity a rarity. Pánové Honza Adam s Honzou Fialou jsou takoví dva krtečkové, kteří dovedou vyhrabat z archivu věci, na které už jsem dávno zapomněla a jsem ráda, že spatřily opět světlo světa,“ uvedla Petra Janů a pozvala fanoušky na svůj koncert do pražské Lucerny, který se koná 19. října. Hostem bude Petr Janda a mladou generaci reprezentuje zpěvák Petr Cieplý.

A jak finále soutěže Muž roku 2022 dopadlo?

Titul Muž roku 2022  - Mister International Czech Republic získal Matěj Švec, (č. 12)

Titul 2. Muž roku 2022 – Man ofthe Year Czech Republic si zasloužil Filip Šanda, (č. 9)

Titul 3. Muž roku 2022 – Mister Global Czech Republic obsadil Leon Vonaký, (č. 10)

Ceny prezidenta soutěže Davida Novotného získali:

Men Super Model World - David Pleva (č. 11) a Petr Ngo (č.4)

Man of the World – Jan Balšán (č. 6)

Mister Tourism World – Phillip Stoimenov (č. 7)

Mister Grand International – Denys Poljanskyj (č. 3)

Vedlejší cenu Muž roku Optika Slavíková převzal Leon Vonaký (č. 10), Mužem roku sympatie Trenýrkárna.cz se stal Jan Balšán (č. 6). Mužem roku sympatie webu Ženy s.r.o. se stal Dominik Odstrčil (č. 8).