Misska Klára Vavrušková balí kufry! Chystá se na odlet na světovou soutěž
Zdroj: herminapress

Misska Klára Vavrušková balí kufry! Chystá se na odlet na světovou soutěž

Vytvořeno dne 21.04.2021

Již příští měsíc bude třetí nejkrásnější dívka planety Klára Vavrušková reprezentovat Českou republiku na 69. ročníku Miss Universe. Díky světové pandemii byla vedením soutěže tato prestižní událost přesunuta z loňského roku na květen 2021. Letos se bude konat na Floridě ve Spojených státech.

Jednou ze součástí finálového večera bude přehlídka národních kostýmů, kde každá z dívek představí tradice své země. Česká Miss Essens pečlivě připravuje Kláru Vavruškovou na odlet na 69. ročníku Miss Universe. Půvabná držitelka korunky krásy se představí v kostýmu z dílny Yvony Leitner, přední české módní návrhářky a profesorky na střední škole módy v Prostějově.

Leitner zastává názor, že v jednoduchosti je krása a doplňuje to o umění hry s materiálem, střihem a funkčností. I proto pro výrobu národního kostýmu použila tradiční látky s Modrotiskem. Tato originální tradiční technologie byla pro svou unikátnost zapsána v roce 2018 na reprezentativní seznam UNESCO. „Zajímavé techniky jsou přetvořeny v moderní aktuální model. Plisé které se použilo pro rukávy je typické pro české národní kroje, stejně tak Modrotisk z dílen ve Strážnici. Tato speciální technika je unikátní a velmi vzácná. Jako třešnička na dortu působí ručně vyrobené květiny na koruně – svatozáři, které byly vyrobeny původními technologiemi,“ popisuje kostým návrhářka.

Kromě národního kroje vybavila návrhářka modelku nádhernými zlatými šaty, ve kterých se může Klára Vavrušková rovnat se světovými topmodelkami.

Výjimečnost a půvab Kláry Vavruškové podtrhuje svatozář, jejíž autorkou je Anna Škarda. Anna, pocházející ze slovenské šperkařské rodiny, přijela poprvé do Čech se svými rodiči, kteří sem pravidelně jezdili pro komponenty k výrobě šperků do samotného srdce bižuterie, Jablonce nad Nisou. Její tvorba má mezinárodní přesah a v současnosti je známá více v zahraničí než v naší domovině, což potvrzují i její klientky, mezi něž patří např. Beyonce nebo Khloé Kardashian, která si objednala jednu z korunek a následně ji použila jako část svého kostýmu Kleopatry.