Moderátor Petr Vágner má covidových protilátek na rozdávání! Teď si nechává pouštět žilou
Zdroj: TV Prima

Moderátor Petr Vágner má covidových protilátek na rozdávání! Teď si nechává pouštět žilou

Vytvořeno dne 23.11.2020

Velké překvapení čekalo na sporťáka Petra Vágnera po návštěvě transfúzního centra v rámci projektu Českého červeného kříže a CNN Prima NEWS Ruce. Výsledky rozboru totiž ukázaly, že má po prodělaném koronaviru více než trojnásobně vyšší množství protilátek, než je běžné.

„Darovat krev chodím už několik let, a to i přesto, že jehly vůbec nemusím. Poprvé to bylo před několika lety na výzvu kvůli nedostatku dárců krve v pražské Thomayerově nemocnici. Od té doby jsem tam pravidelným dárcem několikrát za rok,“ říká Petr Vágner.

Právě do Thomayerovy nemocnice s sebou minulý týden vzal i řadu známých sportovců – mimo jiné Vladislava Šmicera, Radko Gudase nebo Michala Neuvirtha – a přidal se i český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Petr Vágner zorganizoval akci v rámci kampaně Ruce, kterou Český červený kříž a CNN Prima NEWS upozorňují na nedostatek dárců krve během pandemie a na to, že darování je bezpečné. Petr navíc mohl kvůli prodělanému covidu pomoci i nemocným, a daroval tak plazmu.

Petr Vágner zorganizoval akci v rámci kampaně Ruce.

„Darování plazmy pro mě byla premiéra. Vlastně za to mohla hlavně nemoc covid-19, prodělal jsem středně těžký průběh. A když byl zájem o protilátky, tak jsem neváhal ani vteřinu. Navíc teď jsem se z výsledků dozvěděl i to, že normální člověk, který koronavirus prodělá, má hodnotu protilátek v krvi 2–2,5 procenta. Ta moje se přiblížila skoro osmi procentům! Takže podle doktorů prý dost síla, a zároveň vhodný dárce, což mě moc těší!“ usmívá se Petr Vágner, který vyzývá všechny, aby se ani v době pandemie nebáli a krev nebo plazmu šli darovat. 

„Každý dárce krve, plazmy, kostní dřeně je vlastně hrdina, protože dobrovolně a nezištně daruje část sebe sama pro záchranu druhého člověka," uzavírá Petr Vágner.