Na Kampě je rušno. Holišová a Kohoutová intenzivně zkoušejí
Zdroj: herminapress

Na Kampě je rušno. Holišová a Kohoutová intenzivně zkoušejí

Vytvořeno dne 05.04.2022

V polovině března se naplno rozběhly zkoušky Marty – nové inscenac osvědčeného tvůrčího týmu v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou.  Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové tak zdárně spěje k premiérám, které se uskuteční 9. a 12. června na Letní scéně Musea Kampa.

Ta letos bude patřit nejen novince Marta, ale také úspěšným inscenacím Meda a Werich. Součástí programu Letní scény Musea Kampa budou i koncerty. Například 5. srpna to bude jedinečný koncert Václava Neckáře a Bacilů v doprovodu smyčcového kvarteta a 2. září vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Přípravy divadelního recitálu Marta nabírají na intenzitě. Scénáře už mají v rukou představitelky hlavní role Hana Holišová a Berenika Kohoutová a také ra Sandeva se Zuzanou Stavnou alternující roli Heleny i oba Vaškové – Jan CinaDenis Šafařík.  Své party se pilně učí rovněž herci a zároveň výteční muzikanti, kteří se na jevišti sejdou v jedné v kapele. Jsou mezi nimi například Václav Kopta, Igor Orozovič, Vojtěch Havelka, Pavel Neškudla, Daniel Šváb, Rozálie Havelková, Anežka Hessová, Jan Meduna či Petr Stach. V inscenaci inspirované životním příběhem Marty Kubišové zazní vedle dalších hitů také ikonická Modlitba pro Martu z roku 1968, která bohužel v těchto dnech opět nabývá na aktuálnosti…

„S příběhem Marty Kubišové jsem strávila mnoho času a její písně byly krásným studijním materiálem k historickým událostem, které mne vrátily do nesvobody a nelidskosti tehdejší doby. Vůbec jsem si neuměla představit, že se jednoho dne vzbudím a budu jim tolik rozumět v kontextu událostí dnešních dní. Myslím, že je to to nejpodstatnější, co jsem zatím napsala a taky je pro nás tvůrce moc důležité, aby toto představení vidělo co nejvíce lidí. ´Ať mír dál zůstává...´! Kdy už tato píseň přestane být aktuálním protestsongem?" pokládá řečnickou otázku scenáristka a producentka Daniela Sodomová.