Na letní scénu míří také Hurvínek a pan Spejbl. Kde se s nimi můžete potkat?
Zdroj: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Na letní scénu míří také Hurvínek a pan Spejbl. Kde se s nimi můžete potkat?

Vytvořeno dne 31.03.2021

Divadlo Spejbla a Hurvínka představuje nové podcasty na svých stránkách a divadelních sítích. Vzniká nová outdoorová hra, probíhá také příprava nové divadelní hry pro děti.

Celé divadlo S+H se s nadějí upíná k letní sezóně, kdy bude probíhat letní provoz divadla na zahradě hotelu International na Praze 6. „Moc se na naše diváky těšíme! Vynecháme proto obvyklé divadelní prázdniny – připravili jsme jak hry pro děti, tak i pro dospělé,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka. Letní scéna bude otevřena v termínu od 19. června až do 12. září.

Vrcholí také přípravy nové divadelní hry pro diváky od čtyř let „Hurvínek a nezvaný host“. Autory jsou Miki Kirschner a Jana Kubíčková. Dětem v této hře ukážou, co se stane, když na dveře najednou zaklepe nezvaný host. Navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co doposud znali. U Spejbla s Hurvínkem se totiž najednou objeví Člunozobec a z obou našich hrdinů se rázem stanou podnájemníci ve vlastním domě. Hra má naplánované premiérové uvedení pro veřejnost v červnu 2021.

V kontaktu s diváky tak divadelní tým může být díky sérii nových podcastů, kde Spejbl s Hurvínkem zpovídají zajímavé hosty. Tyto divadelní rozhovory jsou proloženy archivními nahrávkami, které povětšinou nebyly nikde zveřejněny.

Mezi dětskými tituly na Dramoxu patří všechny čtyři hry s Hurvínkem mezi ty nejsledovanější. Jedná se o představení: Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkova Nebesíčka, Hurvínkovo přání a Hurvínek mezi osly. Ani dospělí fanoušci však nepřijdou zkrátka a na divadelním portále Dramox.cz najdou dvě hry z repertoáru Divadla S+H, a to představení Spejbl versus Drákula a Hotel Spejbl.