Kladno přežilo infarktový závěr bitvy v Jihlavě. Finálová série je vyrovnaná
Zdroj: Roman Mareš

Vytvořeno dne 23.04.2021

Chybělo patnáct vteřin do konce utkání, aby si Rytíři celkem v poklidu odvezli druhé vítězství nad jihlavskou Duklou a srovnali tak sérii na 2:2. Jenže, jak se ukázalo, hokejový bůh je pěkný filuta a k ohromné radosti dopřál jihlavským v tomto čase skórovat a v prodloužení se hrálo jakoby od začátku.

Na sociálních sítích se rozpoutala doslova smršť komentářů na danou situaci: „Málem jsem rozkopal obývák, když padla jihlavská branka,“ píše příkladně jeden z fandů Kladna.

Adam Kubík hrdinou zápasu

Podle všech pravidel sportovní psychologie měla na kladenské padnout takzvaná deka a Dukla měla být ve výhodě. Jenže se tak nestalo a Rytíři, věrni svému heslu „Věříme“, si věřili i v této nelehké situaci. Zvláště pak Adam Kubík, který si ve třetí minutě prodloužení věřil natolik, že v infarktové bitvě rozhodl svým gólem, díky čemuž se finálová série vyrovnala. „Akorát jsem skočil na led, bek výborně vyhodil z pásma a jeli jsme s Plekancem dva na jednoho. Řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet a nakonec to tam padlo,“ popsal gólovou situaci šťastný střelec.

A co na zápas říkají trenéři?

Jihlava - Karel Nekvasil: Měli jsme spoustu zbytečných vyloučení. Kladno využilo jednu přesilovku a my jsme se v tom plácali. Pak se nám podařilo v power-play srovnat, ale bohužel do prodloužení jsme nastoupili jako lajdáci. Udělali jsme jednu chybu ve střídání, kterou oni z brejku využili, a bohužel jsme prohráli oba domácí zápasy.

Kladno - Jiří Burger: Chtěli jsme mít dobrý vstup do zápasu, což jsme oproti předešlým zápasům měli. Vytvořili jsme si poměrně dobré šance ke skórování, ale góly jsme nedali. Potom se zápas vyrovnal a ve třetí třetině se nám povedlo dát branku na 1:0 (Jaromír Jágr). Potom jsme začali dost bránit a mysleli jsme si, že to dotáhneme do vítězného konce. Bohužel, chvilku před koncem jsme šli do čtyř a patnáct sekund před koncem přišla branka Jihlavy na 1:1. Byla to pro nás velká rána, ale v prodloužení jsme zápas překlopili na naši stranu. U nás panuje obrovská spokojenost, sérii jsme srovnali na 2:2 a začíná se od nuly, akorát na dva vítězné zápasy.

Uveřejněno se souhlasem Rytíři Kladno tiskové oddělení.