Miro Žbirka: Dovolená? A co to je?
Zdroj: herminapress

Miro Žbirka: Dovolená? A co to je?

Vytvořeno dne 26.08.2020

Tak jako valná většina umělců ani zpěvák Meky Žbirka si letos dovolenou neužil. Ne, že by nechtěl, ale prostě a jednoduše dopadl jako převážná část populace. „Dovolená a co to je?“, položil si řečnickou otázku Meky a hned navázal. „My jsme s manželkou museli přesunout tuhle záležitost, až na někdy nevím kdy. Kvůli covidu bylo odloženo natáčení Doupěte Mekyho Žbirky pro ČT Art až na letní měsíce. Původní termín realizace pořadu byl sice březen a duben, ale víte, jak tyhle měsíce ve skutečnosti vypadaly. Prostě nic se nedělo, takže se všechny chystané epizody realizovaly teď v létě a na nějakou dovolenou jsme museli zapomenout,“ svěřil se zpěvák.

„Potvrzuji do puntíku, bylo to tak. Chvíle volna mezi točením v červenci a srpnu jsme tedy trávili válením na zahradě. Ne ovšem coby pěstitelé květin či ovoce a zeleniny, to není naše hobby, ale relaxem ve vodorovné poloze a koupáním v bazénu,“ s úsměvem doplnila Žbirku manželka

Doba přísných opatření je snad za námi a co tedy čeká Mekyho v nejbližší době?

„Chystáme Cinema Acoustic Tour, tedy takové koncerty v kině, kdy se promítne film Meky a pak bude následovat moje vystoupení. Samozřejmě bude to pro menší počet diváků, ale moc se těším,“ dodal Meky Žbirka, kterého jsme s partnerkou Kateřinou zastihli na tiskové konferenci k podzimním pořadům ČT Art, v jejichž rámci budou uvedeny i zmíněné epizody plné hudby a povídání – Doupě Mekyho Žbirky.

To ovšem nebude jediný příspěvek zmíněné stanice.

Letošní podzim nabídne dokumentární portréty významných osobností kulturní scény, mj. příběh hudebníka, politika a moderátora Michala Prokopa, film mapující životní dráhu hudebního kritika Jiřího Černého, představí se i letos stoletý Josef Spejbl, výročí 250 let od narození Ludwiga van Beethovena připomene devět projektů, chystají se divadelní inscenace, koncerty kapely Pink Floyd, Queen, portrét zesnulého herce Patricka Swayzeho, Nová scéna Národního divadla bude před posledním zářijovým víkendem hostit televizní festival Zlatá Praha atd. atd. Letošní program na „Artu“ bude tedy opět více než bohatý.