Nový seriál nabitý známými jmény: Ježková, Maštalír, Dvořák, Myšička a další
Zdroj: TV Nova

Nový seriál nabitý známými jmény: Ježková, Maštalír, Dvořák, Myšička a další

Vytvořeno dne 02.11.2021

 

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem v prestižní Nemocnici Centrum, který si nepřipouští žádné pochybnosti o svých schopnostech, přístupu k pacientům nebo o svém osobním životě. Tento pečlivě budovaný svět se ale Ondřeji Frankovi zhroutí jako domeček z karet během jediného okamžiku, kdy mu vinou těžkého poranění mozku vypadne z mysli posledních několik let života.   

Z jeho pohledu se tedy zničehonic ocitne v realitě, která vůbec neodpovídá jeho vzpomínkám. Musí postupně objevit, jak se nejen změnil svět okolo něj, ale zejména jeho osobní i profesní život.

V hlavní roli MUDr. Franka se objeví oblíbený a velmi charismatický slovenský herec Tomáš Maštalír (mimo jiné slovenský Pan profesor), který o své roli řekl: „Hraji špičkového lékaře diagnostika, který se po těžkém zranění hlavy probudí po operaci z narkózy a v jeho paměti zcela chybí posledních dvanáct let života. Přičemž na této postavě i celém seriálu je velmi zajímavá skutečnost, že je vše založeno na reálných osudech italského lékaře Pierdante Piccioniho.“

V seriálu dále diváci uvidí celou řadu známých hereckých tváří, například Jitku Ježkovou, Andreu Růžičkovou (Kerestešovou), Jiřího Dvořáka, Ivana Luptáka, Evu Leiweberovou, Jenovéfu Bokovou, Martina Myšičku, Stanislavu Jachnickou, Elizavetu Maximovou, Valéra Mbilu, Jana Nedbala nebo Pavla Baťka.

V režii se kromě Petra Bebjaka (dvojnásobný držitel Českého lva) vystřídají i Róbert Šveda, Martin Kazimír nebo Zuzana Marianková. Peter Bebjak k práci na seriálu říká: „Mám rád seriály, kde jsou silné příběhy a dobří herci, proto mě to baví.“ A co si myslí o představiteli hlavní postavy, slovenském herci Tomáši Maštalírovi? “Na Slovensku je velmi oblíbený a populární a já pevně věřím, že dokáže zaujmout i české diváky. Patří totiž mezi ty herce, na nichž si vážím jejich herecké inteligence. Takoví, kteří dokážou být silní chlapi, ale dokážou být i velmi citliví a emocionální.“