O podpis Heleny Vondráčkové je zájem. Chtějí ho i kolegové z branže
Zdroj: herminapress

O podpis Heleny Vondráčkové je zájem. Chtějí ho i kolegové z branže

Vytvořeno dne 06.12.2021

Zpěvačka Helena Vondráčková srší dobrou náladou a je samý úsměv. S manželem jsou zdraví, jako jedna z mála koncertuje a vypadá to, že podzimní část turné Vzhůru k výškam dotáhne do konce. A pro své fanoušky chystá další překvapení.

„Zbývají nám ještě dva koncerty, v Soběslavi, a pokud se nic nestane, tak 19. prosince v Lucerně. Pojali jsme to tak, že bude opravdu pro 1 000 fanoušků. Nebude to narvaná Lucerna, jak jsme zvyklí, ale i ta atmosféra bude fajn. Protože všude, a to jsme měli přes 20 koncertů, bylo plno. To člověka nabíjí. Ti lidé, co sedí v hledišti, neztrácejí náladu. Sice se v rouškách trochu dusí, ale baví se,“ uvedla Helena Vondráčková, která se zúčastnila křtu charitativního kalendáře Český Mozek.

Její fotografie od Jakuba Ludvíka je v kalendáři k vidění na šesté stránce a není to náhoda. V měsíci červnu totiž Helena Vondráčková slaví narozeniny. Pro zpěvačku není účast na charitativní akci nic nového, protože sama je patronkou Domova pro seniory v Liblíně. „V létě tam mívám koncert a před Vánoci takovou besídku, kde mi senioři moji přízeň oplácejí. Mají připravené scénky a pohádky, je to opravdu velmi dojemné. Je potřeba, aby lidé, kteří mají známou tvář, charitu podporovali. Ať už se to týká pomoci seniorům či handicapovaným dětem,“ uvedla Helena Vondráčková.

Helena Vondráčková, která se víc jak už pět desítek let úspěšně pohybuje na scéně populární hudby, dál usilovně pracuje a v pracovním tempu rozhodně nepolevuje. „Ještě není důvod rezignovat. To přijde, až nevydám ani hlásku. Naopak! Natočili jsme videoklip ke krásné písni Dívčí žena, která je z mého novinkového alba Tvrdohlavá. Pak moje úplně první LP deska Ostrov Heleny slaví padesátku. Supraphon ji vydal v reedici a jsou na ní písničky, které byly napsány přímo pro mne, to vše doplněné o bonusové CD s písničkami, které zpívám v cizích jazycích.  A aktuálně vychází vánoční 2CD Vánoce s Helenou. Jeden disk jsou studiové nahrávky a druhý živý záznam koncertu z Lucerny s hosty Karlem Černochem, Jiřím Kornem a dalšími. Je toho dost,“ usmívala se Helena Vondráčková.

Období adventu a Vánoc má Helena Vondráčková velmi ráda. Je pověstná tím, že její dům je vždy krásně vánočně ozdoben a lidé se na něj jezdí dívat ze širokého okolí. „Už svítíme. Je to jako v Hollywoodu. Přijeďte se podívat,“ zvala Helena Vondráčková.