Operní diva Kněžíková se kvůli fotografii nechala zasypat barvou. Výsledek stojí za to!
Zdroj: herminapress

Operní diva Kněžíková se kvůli fotografii nechala zasypat barvou. Výsledek stojí za to!

Vytvořeno dne 22.10.2021

Netradiční fotografie nafotila sopranistka Kateřina Kněžíková ke svému novému CD se známou módní fotografkou Lucií Robinson. Obě dámy mohly upustit uzdu své fantazii, tak jak nikdy. Album naší nejúspěšnější sopranistky nese totiž název Fantasie.

Fantasie je tak široké téma, že se ho Lucie s Kateřinou rozhodly zpracovat několika způsoby. Neustále přicházely nové nápady. Celkem vzniklo osm sérií fotografií. Ty nejbarevnější fantasijní snímky vznikly v jednu ráno v noci po celodenním focení.

„Už jsem chtěla končit, ale Lucie mě přemluvila, že teď to bude určitě nejlepší. Společně s vizážistou Filipem Novákem na mě sypali potravinářské barvivo. Byla to zábava a opravdu nakonec vznikly ty nejlepší fotografie,“ směje se Kateřina Kněžíková a dodává: „To, že si s Lucií sedneme, že máme stejnou energii, jsem věděla již z našeho prvního telefonátu.“

Inspirací pro fotografie je nové album Kateřiny. „Když jsem se jednotlivými skladbami probírala a stavěla jsem je do světla fungujícího a svébytného programu, začala ke mně promlouvat jejich barevnost. Najednou jsem sebe samu viděla jako Alenku v říši divů, která díky své fantazii ve snu poznává spoustu míst. Představila jsem si duhu, přičemž každá barva měla u určitého autora své zastoupení. Byla to zajímavá cesta a věřím, že tu paletu barev, byť ve velmi klasickém repertoáru, posluchači uvidí a uslyší také. Naše CD jsem pojmenovala Fantasie, což dokonale podtrhuje celou dramaturgickou linku,“  říká sopranistka Kateřina Kněžíková.

Sopranistka Kateřina Kněžíková je jednou z nejperspektivnějších pěvkyní mladé generace, která se vedle opery stále častěji věnuje koncertnímu repertoáru, ve kterém dosahuje úspěchů nejen doma, ale převážně v zahraničí.  Její debutové album Phidylé bylo světovým magazínem Gramophone zařazeno mezi nejlepší alba roku 2021. Kateřina nyní vydává  své druhé profilové album Fantasie za klavírního doprovodu Davida Švece.

Na koncertu Fantasie, který se uskuteční 11.listopadu v Kostele sv. Šimona a Judy budete mít jedinečnou příležitost uslyšet písně v podání obou interpretů poprvé a být dokonce součástí slavnostního křtu Fantasie. CD pokřtí dáma nejpovolanější, operní pěvkyně Soňa Červená.