Pád z 10 metrů a úraz! Přesto Libor Podmol odjel Dakar. V těžkých chvílích nasával energii z obrázků svých dětí
Zdroj: Martin Tiso

Pád z 10 metrů a úraz! Přesto Libor Podmol odjel Dakar. V těžkých chvílích nasával energii z obrázků svých dětí

Vytvořeno dne 30.04.2021

 

Nejúspěšnější český freestyle motokrossový závodník, mistr světa a také vítěz X-Games Libor Podmol sbíral na světových podnicích jeden cenný kov za druhým, avšak v roce 2019 obletěl celý svět záznam z jeho pádu při závodech.

Dopadl na zem z deseti metrů, měl nesčetně zlomenin kostí nohou. Úraz byl tak vážný, že vůbec nebylo jisté, zda ještě bude někdy chodit, ale nevzdal se a letos v lednu se postavil na start nejtěžšího závodu světa, kterým je Rally Dakar. 

I přes velkou vzdálenost mu byly v saudskoarabské poušti oporou jeho děti. „Volali jsme si, skypovali a já věděl, že na to nejsem sám. I když se to někomu může zdát bláhové, moje děti jsou pro mne motivací a do nových misí mi dávají energii,“ potvrdil odvážný freestylista. Dcerka se synem vybavili tatínka na dlouhou cestu něčím speciálním. „Namalovali mi obrázky. Měl jsem je po celou dobu Dakaru v obalu na helmu a když mi bylo těžko vyndal jsem je a nasál z nich energii,” prozradil Podmol, který se naštěstí věnuje i méně nebezpečným aktivitám. Před třemi lety se začal zajímat o kryptoměnu, ale začátky příliš úspěšné nebyly, chyběly mu totiž ty správné informace, a tak zpočátku vlastně jen prodělával.

„Kamarád, se kterým jsem se radil, mi třeba upozornil, že to klesá a ať to rychle prodám a ono to stouplo. Pak zase ať nakupuju, ale kurz nebyl výhodný… Nechal jsem tedy účet nějaký čas stát, ale věřil jsem, že to půjde nahoru,“ zavzpomínal na neslavné začátky s virtuální měnou Libor Podmol. Před nedávnem se ke kryptoměně vrátil. „Používám známou platformu a více si s tím hraju. Poslední dny, hned jak vstanu, tak kontroluju, jak si moje investice stojí. Je to taková chlapská zábava,“ smál se dakarský nováček, který může říct, že se karta konečně otočila.