Pecky Pražského výběru rozezní Výstaviště! Co nachystali Kocáb a Pavlíček?
Zdroj: herminapress

Pecky Pražského výběru rozezní Výstaviště! Co nachystali Kocáb a Pavlíček?

Vytvořeno dne 13.08.2021

V nezvyklé úpravě zazní 18. srpna u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti největší hity legendární rockové skupiny Pražský výběr. Michael Kocáb, Michal Pavlíček a Český národní symfonický orchestr se sejdou na jednom pódiu, aby si připomněli třicet let od chvíle, kdy tehdejší Československo opustil poslední okupační voják.

 V červnu roku 1991 u toho byla stejná kapela, když jeden z jejích frontmanů Michael Kocáb, jenž se stal tváří odsunu sovětských vojsk, tehdy inicioval monstrózní akci Adieu CA, která symbolicky ukončila okupaci této země. Kytarista skupiny Michal Pavlíček vzpomínal na tehdejší setkání se speciálním hostem koncertu, americkým hudebníkem Frankem Zappou: "Před koncertem jsme se jen domluvili, že si zajamujeme reggae in A. Vzpomínám si taky na velmi silný moment, kdy už bylo na něm znát, jak statečně bojuje s nemocí, ale on i přesto vzal po třech letech do ruky kytaru a zahrál si s námi... A pak během koncertu na pódiu promluvil k fanouškům a nezapomenu na to, jak na závěr řekl: ‚Jestli tu ještě nějaký ruský voják je, ať si s námi zatancuje…“

David Gaydečka, promotér, jehož agentura stojí například za festivalem Metronome Prague, se přiznal, že na uspořádání akce byly dva měsíce, což je neobyčejné, protože za normálních okolností by příprava velkého rockového koncertu se symfonickým orchestrem trvala rok.

A jak bude samotný koncert vypadat? „Zazní songy Pražského výběru v podání ČNSO. My budeme s Michaelem jako hlavní sólisté plus budou další hosté," prozradil Michal Pavlíček. „Orchestraci udělal Steven Mercurio, který v současné době působí u orchestru jako šéfdirigent. Měl například turné se Stingem, je to uznávaný světový dirigent i aranžér. Sám je i skvělý kytarista. Naše muzika ho oslovila a snad se dá i říct, že ho vzala za srdce. Napsal skvělá aranžmá, vycházel jen z našich tónů a harmonií a rozepsal do barevného symfonického hávu. Je to velice čisté a zní to úžasně.“ Speciálními hosty večera budou písničkář Xavier Baumaxa a zpěváci Viktor Dyk, Hana Kosnovská a Michal Skořepa.

 

 

 

Default User Image
Martin, 19.08.2021 17:29
Kocáb muzikant byl idolem naší generace. Kocáb politik je jen otravný sebestředný páprda. Škoda jiskřivého talentu.