Vaškovi Koptovi už je autobus málo. Tentokrát si osedlal něco podstatně rychlejšího
Zdroj: TV Nova

Vaškovi Koptovi už je autobus málo. Tentokrát si osedlal něco podstatně rychlejšího

Vytvořeno dne 12.08.2021

 

V centru děje seriálu Co ste hasiči Televize Nova stojí velitel dobrovolných hasičů, kterého hraje Petr Rychlý. Jeho sokem je starosta obce v podání Václava Kopty, jehož velkou láskou je jeho autokrosová bugina a obrovským snem vítězství na blížících se závodech. 

Starostovo nadšení ovšem trochu kalí problém s hasičským dozorem během soutěže. Velitel Petr Rychlý má totiž k celé akci silnou averzi a pramalou chuť vyjít starostovi vstříc. Starosta tak jako obvykle hledá způsob, jak vše vyřešit po svém….

Václav Kopta si ale podle svých slov natáčení scén na autokrosové dráze opravdu užil:  „Projel jsem se v závodním autě při natáčení scén z autokrosu. To mě moc bavilo, i když jsem řídil jenom malý kousek trati. Šlo o velmi drahé auto, ve kterém bylo všechno jinak, a tak jsem se bál, abych ho nějak nepoškodil.“ 

Na pozadí motoristických událostí se zároveň posouvají i osobní životy hlavních hrdinů. Starosta kvůli oživení manželství zamíří na lekci jógy, velitel hasičů Petr Rychlý si sám v sobě zase ujasňuje svůj skutečný vztah k odstěhované manželce Marii (Nela Boudová) a půvabná veterinářka v podání Jany Bernáškové se sice nejprve svého nového přítele Romana Vojtka snaží utajit, ale později také pořádně otestovat.