Rodina se rozrostla Čvančarové, Hofmannovi, Polívkové… Jak to zvládají?
Zdroj: Bontonfilm

Rodina se rozrostla Čvančarové, Hofmannovi, Polívkové… Jak to zvládají?

Vytvořeno dne 31.05.2022

Filmová komedie Střídavka režiséra Petra Nikolaeva o zmatcích v rodině a v partnerských vztazích vstoupí do kin 4. srpna. Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek a Kristina Svarinská v hlavních rolích představují bývalé nebo současné partnery. Film se s humorem a nadhledem dívá na fenomén střídavé péče a tvůrci nyní představují první záběry.

Když se z malé rodiny stane velká, musí se společně postarat o všechny děti, které spolu coby minulé nebo nové páry mají, a také o ztřeštěnou babičku jedné z postav v podání Evy Holubové. Dalším z úkolů pro všechny je pak najít nového chlapa postavě Anny Polívkové, která během partnerského střídání zůstala na ocet.

„Náš film Střídavka je o tom, jak přežít současné i minulé partnery, všechny děti, ať už jsou vaše nebo ne, jak se v tom neztratit a udržet si zdravý rozum,“ popisuje snímek jedna z jeho hlavních tváří Martin Hofmann.

Komedii natočil během loňského podzimu režisér Petr Nikolaev, autor filmů jako Báječná léta pod psa, Příběh kmotra, Lidice nebo Vybíjená. „Střídavka je komedie, ale chtěli bychom ve filmu obsáhnout různé emoce, neměla by to být jen legrace za každou cenu. Ve své náladě by se film měl podobat třeba Báječným létům pod psa,“ plánuje Petr Nikolaev v narážce na svůj úspěšný snímek. „Věřím, že příběh Střídavky bude divákům blízký, ať už ji sami řeší nebo řeší jen jednu rodinu nebo jen vztah se svým partnerem,“ dodává režisér.

„Petr Nikolaev je inteligentní, slušnej, citlivej, cítil jsem se s ním na place v bezpečí. Myslím, že je zárukou toho, že ze střižny vyleze film, za který se nikdo nebudeme muset ani omlouvat, ani stydět,“ říká Martin Hofmann. „Střídavka by měla být zábavná, břitká, chytrá v dialozích, občas dojemná. Na lehkých nohách. Vůbec by pak neměla být blbá,“ věří Hofmann.
 

O filmu: Jak vznikla velká rodina Střídavky? Zuzana (Kristina Svarinská) se  zamilovala do Honzy (Martin Hofmann). Ten měl za ženu Adélu (Jitka Čvančarová) a s ní dvě děti. S Adélou se rozvedl, ta si nabrnkla Roberta (Jiří Vyorálek), který se kvůli ní rozvedl s Katkou (Anna Polívková), s níž má taky dvě děti. Zuzana nemá žádné dítě, ale je těhotná s Honzou, ale k tomu hlídá potřeštěnou babičku (Eva Holubová). Všichni spolu musí vycházet, včas přijít do školy, do práce, k zubaři, na kroužky, trénovat ženské ragby, mít co jíst a nezbláznit se. A to přesně je život. A taky Střídavka.