Hana Zagorová zkolabovala: Upadla do bezvědomí a je v nemocnici!
Zdroj: herminapress

Hana Zagorová zkolabovala: Upadla do bezvědomí a je v nemocnici!

Vytvořeno dne 31.05.2022

Takový strach o svou milovanou ženu operní pěvec Štefan Margita dlouho nezažil. Zpěvačka Hana Zagorová náhle omdlela, jen chvilku poté, co jí naservíroval snídani. Teď leží zpěvačka v nemocnici a Margita se od ní téměř nehne.

Podobný kolaps se stal Zagorové loni v září. „Teď v sobotu to bylo úplně stejné. Ráno jsem Hance ještě udělal snídani, přála si kakao. Potom se jí udělalo několikrát za sebou zle a šla si raději lehnout,“ vysvětlil Blesku Margita, co kolapsu předcházelo.

Snažila se poté vstát z postele, ale nedařilo se a padala. Pěvec neprodleně zavolal záchrannou službu, která podle něho přijela do dvou minut. „Hanka zkolabovala, protože jí ze vteřiny na vteřinu odešly z těla minerály. Ubylo nebezpečně draslíku, krevních destiček, prostě všeho,“ prozradil nešťastný Štefan.

Záchranáři Zagorovou ihned převezli do pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze na Karlovo náměstí. Právě tam se Hanka už několik let léčí se svou poruchou krvetvorby a také tam pravidelně dojíždí na transfuze. Její stav je nyní stabilizovaný a se svým mužem a okolím normálně komunikuje.

Zpěvačku provázejí zdravotní problémy už delší dobu. Kromě dlouholeté diagnózy, prodělala onemocnění Covid-19, který ji způsobil oboustranný zápal plic. Následoval zhoršený průběh její nemoci, postcovidový syndrom, zlomené obratle a v neposlední řadě první kolaps. Tehdy na popud Margity našla policie zpěvačku ležet doma v bezvědomí. I tenkrát byla příčinou ztráta minerálů.