Šli radši na vojnu! Mácha nechtěl na mateřskou a krásná Novotná měla také důvod
Zdroj: TV Prima

Šli radši na vojnu! Mácha nechtěl na mateřskou a krásná Novotná měla také důvod

Vytvořeno dne 17.08.2021

Je ochoten postavit se každé výzvě. Herec Radúz Mácha zvládl životní roli muže na mateřské, před tou další už ho podle něj ale doslova zachránila 1. MISE.

Video soubor
Zdroj: TV Prima

„Moje žena je sólistka baletu, musela po téměř roce vrátit do divadla, aby zůstala v kondici. Já jsem zrovna nic nezkoušel ani netočil, jen jsem večery hrával, takže jsem s naší starší Matyldou zůstal na mateřské. Přebalování, krmení, první slova, první krůčky. To vše mám za sebou. Byla to skvělá zkušenost. Teď se mi narodil syn Hubert, a asi už bych to podruhé nezvládl. Hubert je velmi energický, nedá se skoro přebalit. Jsem tedy rád za množství práce, které teď mám, a nemusím být na mateřské,“ směje se Radúz Mácha, který v chystaném seriálu televize Prima získal roli frekventanta Honzy Rubeše. „Honza je cílevědomý kluk, je z vojenské rodiny. Je to srdcař a voják každým coulem, hodně mu záleží na tom, aby se dostal na misi. Jeho cílevědomost a touha být ve všem nejlepší se mu brzy vymstí, navíc se trochu zamotá s holkama,“ prozrazuje Radúz, který se sám vojenské službě vyhnul. „Na vojně jsem nebyl, dostal jsem modrou knížku, měl jsem problémy se štítnou žlázou. Hrát si na vojáky je super, ale jakmile bych měl na někoho vystřelit, nezvládl bych to,“ přiznává herec.

Další účastnicí 1. MISE bude začínající herečka Zuzana Novotná. Její kariéra zprvu směřovala k baletu, později se ale rozhodla pro činoherní herectví. „Bylo mi pět let, když jsem měla operaci slepého střeva a chodila jsem na ozdravné procházky do parku v Lázních Bělohrad, kde jsme s mojí mamkou bydlely. Měly tam zrovna soustředění baletky, a když jsem je uviděla, řekla jsem si, že chci dělat balet,“ vypráví půvabná Zuzana Novotná, která u baletu zůstala třináct let, a současně se připravovala na herectví. „Divadlu jsem se začala věnovat asi ve třetí třídě, divadlo i balet jsem dělala docela dlouhou dobu současně. Na samostatný život jsem se předpřipravila. Už od čtrnácti let jsem bydlela na internátu, vyzkoušela jsem si to. I když je pravda, že na Prahu si člověk musí zvyknout, ale teď už ji miluji,“ přiznává herečka. V seriálu 1. MISE získala roli frekventantky Renaty Stránské. První natáčecí dny ale prožila v bolestech. „Několik dní před prvním natáčením jsem si natáhla vazy v koleni a hodně mě bolelo. Prošla jsem si takovou misí před MISÍ, kdy jsem obíhala doktory. Několik prvních dní jsem točila s ortézou, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala,“ dodává Novotná, která se v roli Renaty bude snažit urvat místo v elitní skupině vojenských lékařů.

Vojenský seriál 1. MISE uvede televize Prima už 29. srpna.