Slovenka Kristina Svarinská není v českých filmech nováčkem. Teď si střihla Střídavku
Zdroj: herminapress

Slovenka Kristina Svarinská není v českých filmech nováčkem. Teď si střihla Střídavku

Vytvořeno dne 08.08.2022

Slovenská herečka Kristina Svarinská je jednou z hrdinek filmu Střídavka. Komedie o zmatcích v rodině a v partnerských vztazích, kde bývalí a současní partneři se musí společně postarat o všechny děti, které spolu coby minulé nebo nové páry mají, a také o ztřeštěnou babičku jedné z postav v podání Evy Holubové.  

Co Vás nalákalo vzít roli ve filmu Střídavka a jak byste popsala svou roli? Zuzana je pečující, laskavá, obětavá mladá žena, která je nekonečně trpělivá a hranice tolerance má celkem výrazně posunuté. Je to funkční osoba, která řeší věci za pochodu a dokáže se přizpůsobit situaci. Když přišla nabídka zahrát si ve Střídavce, potěšilo mě to hlavně kvůli mému hereckému kolegovi Martinovi Hofmannovi. A samozřejmě i pro skvělé herecké obsazení, kterého jsem měla tu čest být součástí.

Váš filmový manžel je sice sympatický a milující, ale zajímá ho jen práce a trénink. Umíte si představit takový vztah? No, ono je to všechno o komunikaci. Každý vztah je jedinečný, každý to má ve svých představách jinak. Budu vděčná, když v mém vztahu bude všechno vyvážené a každý bude mít svůj díl povinností a péče.

Děj filmu se točí kolem několika bývalých a současných manželských párů a jejich dětí. Myslíte, že je možné i po rozchodu či rozvodu zůstat kamarády? Myslím, že to možné je. Samozřejmě, někdy je všechno složitější a někdy prostě nejde, aby partneři zůstali přáteli. Důležité ale je, pokud jsou tam děti, aby spolu vycházeli alespoň kvůli nim a byla zachovaná alespoň nějaká úcta a respekt. Není nic horšího, než když děti žijí jako rukojmí svých rodičů.

Z filmu Střídavka dýchá lehkost, zábava a dobrá nálada. Bylo takové i natáčení? Máte nějakou zajímavou vzpomínku na něj? Natáčení bylo fantastické, velmi příjemné. Já jsem se velmi sblížila s Evičkou Holubovou, takže jsme spoustu času trávily spolu. Nejintenzivněji vzpomínám na natáčení porodu, který se točil přímo na porodním sále, a během jedné scény mi přinesli čerstvě narozené miminko. Byla jsem úplně hotová z toho, že je tam s námi čerstvě narozený člověk. Velmi mě to zasáhlo, v tom nejlepším smyslu slova.

Část postav ve filmu se věnuje ragby. Měla byste chuť si ho zahrát? Ragby nepovažuji za svůj top sport a úplně se ani necítím, že bych ho někdy hrát chtěla . . .

Postavy filmu se snaží své životy hodně organizovat, aby život několika rodin sladili dohromady. Jak jste na tom s plánováním v životě vy? Osciluji na hraně. Snažím se mít v životě plán, protože mám pocit, že věci fungují, jak mají, a já sama funguju. Jen se často stane, že zjistím, že jsem přeorganizovaná a na veškeré plánování se vykašlu a začnu žít z minuty na minutu. A to do chvíle, kdy zjistím, že je potřeba začít život trochu organizovat. 

Proč mají jít lidé do kina na film Střídavka? Aby si odpočinuli, pobavili se a podívali na rodinné vztahy novou optikou. Střídavka přináší hodně lidskosti, lásky, humoru a je to film, který pohladí duši a ukazuje, že spolu lidé mohou vycházet, i když jsou každý jiný.

V komedie Střídavka se mohou diváci těšit na první hereckou ligu: Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek, Eva Holubová a Kristina Svarinská.