Textařka Gábina Osvaldová slaví 70. narozeniny: Proslavil jí hit Láska je láska i divoké manželství se Soukupem
Zdroj: herminapress

Textařka Gábina Osvaldová slaví 70. narozeniny: Proslavil jí hit Láska je láska i divoké manželství se Soukupem

Vytvořeno dne 25.07.2023

Velké oči, hluboký pohled, vysoké čelo a nepatrný úsměv na tváři. To je herečka a textařka Gábina Osvaldová, která dnes oslaví 70. narozeniny. Temperamentu má stále na rozdávání a její nezkrotný život by vydal na knihu.

Ač se Osvaldová poprvé představila divákům v seriálu My všichni školou povinní nebo ve filmu Marečku podejte mi pero, díru ve světě showbyznysu udělala jako textařka. Od roku 1988 píše texty pro Lucii Bílou a její hity Láska je láska, Most přes minulost nebo eSeMes sklízí úspěchy dodnes. Skládá také hudbu k muzikálům, v roce 2004 zasedla do poroty v prvním ročníku Česko hledá SuperStar.

Mnoho let byla provdaná za skladatele Ondřeje Soukupa, s nímž má syna Františka. Ač jim to klapalo v pracovním prostřední, jejich osobní život byl pořádně bouřlivý. „Po mně už letělo všechno možné. V našem starém bytě jsme měli ve zdi zaseklou čtvrtku hrníčku i s ouškem,“ přiznal před lety Soukup. Ne jednou museli zasklívat okna či dveře. Jindy zase létaly z okna dárky či hořící peníze.

V manželství si nebyli věrní, ale k rozvodu se dlouho neměli. I kvůli práci měli k sobě vždy velmi blízko. Manželství oficiálně ukončili až po narození Soukupových dětí, které má se slovenskou zpěvačkou Lucií Šoralovou. Osvaldová si také našla o 21 let mladšího partnera Mirka Mirčeva.