Tři Tygři zaseknou drápy humoru i do filmových pláten ve zběsilé akční komedii
Zdroj: Bontonfilm

Tři Tygři zaseknou drápy humoru i do filmových pláten ve zběsilé akční komedii

Vytvořeno dne 13.05.2022

 

Nejdříve si podmanili celou Moravu, následně se stali se svými skeči fenoménem na YouTube, kde si je oblíbily stovky tisíc fanoušků od Ostravy až po Aš. A nyní vyrážejí do kin. Herci Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro a Vladimír Polák, známí jako Tři Tygři z ostravského Divadla Mír, totiž natočili podle scénáře Alberta Čuby a Vladimíra Poláka zběsilou akční komedii Tři Tygři ve filmu: JACKPOT. Ta vstoupí do kin 26. května 2022.

Předposlední český akční hrdina a strážce svého Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro) a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák) se vydávají na dobrodružnou a strastiplnou cestu za nečekanou výhrou.

„Natočit film jsme chtěli už ve chvíli, kdy se Divadlo Mír zakládalo, tedy před více než pěti lety. Není to tak, že jsme nejprve uspěli v divadle, pak v on-linu a najednou nás napadlo, že bychom mohli zkusit i film. Bylo to naopak. Od začátku jsme věděli, že do filmového světa chceme vkročit. To ostatní byly jednotlivé milníky na cestě k jednoznačně vytyčenému cíli,“ svěřil se zakladatel Třech Tygrů, autor scénáře, herec a principál Divadla Mír Albert Čuba. Ač jsou Tři Tygři známí především díky svým improvizačním kouskům, scénář k filmu byl pevně daný. „Na place se improvizovalo minimálně, pouze v jednotlivostech. V zásadě je film natočen přesně podle scénáře,“ dodal Čuba.

Humor ostravských Třech Tygrů je opravdu specifický, film však pobaví i diváky, kteří Tři Tygry neznají z internetu ani z divadla. „Bude se líbit všem, kdo se chce v kině zkrátka pobavit. Těm, komu se líbí Louis de Funés, filmy jako Šimon a Matouš, Tom a Jerry, Policajt z Beverly Hills a podobně. Zkrátka lidem, kteří rádi sledují šílené eskapády hlavních hrdinů, jenž směřují za svým cílem,“ pozval do kin Albert Čuba.

Vedle herců a hereček z Divadla Mír si ve snímku zahrálo také několik jejich kolegů nejen z ostravských divadel – například Dušan Sitek, Sára Erlebachová, Petr Sýkora, Markéta Matulová, Michal Noga, Zbigniew Kalina, Lada Bělašková, Josef Kaluža, Tomáš Dianiška
a další. Diváci se však mohou těšit i na několik zajímavých a nečekaných tváří v cameo rolích –
Iva Janžurová, Jiří Štěpnička, Tomáš Magnusek, Honza Dědek, Milan Baroš, Fatty Pillow či dokonce Miroslav Kalousek. Hudbu k filmu složil taktéž člen Divadla Mír Michal Sedláček.