Vyměnili mikrofony za krumpáče a rýče. Známé osobnosti pomohly vysadit ovocný sad
Zdroj: herminapress

Vyměnili mikrofony za krumpáče a rýče. Známé osobnosti pomohly vysadit ovocný sad

Vytvořeno dne 12.04.2021

Svoje síly spojila Městská část Řeporyje a ARMANDI THERAPY CLINIC. Místní občané založili za školou ovocný sad, který bude sloužit jako relaxační zóna. Podpůrnou ruku přidaly i známé osobnosti, které symbolicky zasadily několik stromků.

Vzít do ruky rýč neměla problém zpěvačka Leona Machálková. „Máme doma i na chalupě velkou zahradu. Na práci jsem zvyklá a docela mě baví. Sázím hlavně kytky, stromky a péči o ně přenechávám odborníkům,“ shrnula Leona Machálková, kterou při práci povzbuzoval herec Marek Taclík.

„Přestože nejsem žádný zálesák, bez častých výletů do lesa bych se neobešel. A také mám dvě děti a to na vzduch musíme. Musím přiznat, že ač mám stromy rád, vůbec se v nich nevyznám. Učí mě to moje partnerka, kterou to zase naučil její táta. Tady v Řeporyjích ale sázíme ovocné stromky a s nimi problém nemám. Nehledě na to, že každý stromek má cedulku s popiskou,“ usmíval se Marek Taclík.

Na louku za řeporyjskou školou přišel také novopečený otec Martin Fenin, fotbalista místního klubu, moderátorka Zuzana Bubílková, herečka Monika Trávníčková, hudebník Felix Slováček, malý moderátor Tomáš Hrnčíř. Nechyběl ani prezident soutěže Anděl mezi zdravotníky a Muž roku David Novotný.

Z Moravy dorazil Muž roku 2020 David Kremeň. „Jsem sice od Znojma, ale vinohrad nemám. To už chce čas, znalosti a vytrvalou péči. Moje zahrádka jsou spíš rajčátka, paprika a trávník. Ale líbí se mi, když si lidé svá města a vesnice zvelebují. Až tenhle sad vzroste, bude to krásné místo,“ pochválil policista David Kremeň snažení řeporyjských občanů a neurokliniky ARMANDI.

Celou akci má na svědomí starosta Městské části Řeporyje Pavel Novotný a generální ředitelka neurokliniky ARMANDI a zakladatelka nadačního fondu ČESKÝ MOZEK, Valentina Armandi. „Naše neuroklinika se snaží pomáhat dětem v boji s jejich nemocí a za každé dítě vysazujeme stromy ve spolupráci s NF ČESKÝ MOZEK, který dětem přispívá na jejich rehabilitace. Proto jsem rádi, že se společného setkání zúčastnili také naši klienti a strávili tak příjemné chvíle v přírodě a při relaxační práci. Díky organizaci Sázíme stromy je možnost v tomto krásném duchu propojit lidi s podporou životního prostředí. Účastníci mohli také ochutnat nový produkt Herášek, který nabízel samoživitel Petr Šméral, táta Simonky, která trpí vzácnou genetickou poruchou,“ hodnotila akci Valentina Armandi, která akci „Sázení stromků“ pořádala už potřetí a rozhodně v této potřebné činnosti hodlá pokračovat.