Iva Janžurová s dcerami v záplavě krásy. Zahájily výstavu vzácných orchideí
Zdroj: herminapress

Iva Janžurová s dcerami v záplavě krásy. Zahájily výstavu vzácných orchideí

Vytvořeno dne 08.03.2023

Herečka Iva Janžurová a dcery Sabina Remundová a Theodora Remundová se staly patronkami nastávající sezóny Botanické zahrady v Troji. Otevřely také oblíbenou výstavu orchidejí. Mezi ušlechtilými květy ve Fata Morganě to dámám hodně slušelo.

Výstavy orchidejí lákají do tropického skleníku Fata Morgana již od roku 2006. Přehlídku této rostlinné krásy a rafinovanosti si každoročně nenechá ujít několik tisíc návštěvníků. „Orchideje jsou nepochybně jednou z nejatraktivnějších sbírek naší botanické zahrady. Pyšníme se rozsáhlou kolekcí, která čítá na 2300 druhů, z nichž mnohé se představují právě během oblíbených výstav. Letošní sezónu botanické zahrady jsme zasvětili Asii, a tak ani výstava orchidejí nebude výjimkou a návštěvníkům představíme skutečné poklady Vietnamu. Odtud pochází řada rostlin v našich sbírkách. Milovníci orchidejí si také některou z krásek mohou zakoupit a odnést domů. Velmi mě těší, že naši výstavu podpořily oblíbené herečky Iva Janžurová a Sabina a Theodora Remundovy, které se současně staly i patronkami nové sezóny,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Výstava orchidejí je otevřena denně mimo pondělí od 9.00 do 19.00 hodin a potrvá až do 19. března. Součástí je i prodej květin a pěstitelská poradna. Pro výstavu platí běžné vstupné.