Jak bude vypadat letošní finálová šestnáctka soutěže MasterChef Česko?
Zdroj: TV Nova

Jak bude vypadat letošní finálová šestnáctka soutěže MasterChef Česko?

Vytvořeno dne 13.09.2022

V úterý a ve středu se představí další dvě premiérové epizody show MasterChef Česko. Tentokrát budou porotci vybírat ty nejlepší z TOP 30 postoupivších. Tři místa ve finálové šestnáctce již byla obsazena zlatými kartami, o zbývajících třináct však svedou soutěžící lítý boj. Čeká je test šikovnosti s nožem v ruce, kuchařská výzva a taky první speciální host této řady.

Boj o postup se přiostřuje, protože vybraní soutěžící jsou zase o krůček blíž ke splnění svého snu a zisku titulu MasterChef Česko 2022. Tentokrát je čeká několik náročných výzev, které jim však mohou zajistit postup na balkón, a tím pádem i do finálové šestnáctky. Nejprve se budou soutěžící muset popasovat s nožem, protože kdo nedokáže připravit mrkev julienne, nadrobno nakrájet pažitku a vyfiletovat rybu, nemá v kuchyni MasterChefa co dělat. Kdo projde krájecí výzvou, může se těšit na vaření, ovšem ani to nebude tak snadné. První skupinka dostane svou šanci v úterý a bude mít na výběr mezi jistotou a riskem. Kolik z nich se rozhodne vařit se surovinami, které předem znají, a kolik půjde do risku a zvedne nad hlavu tajemnou bedýnku?

Na druhou skupinu, která se v kuchařském souboji utká ve středu, čeká rozhodování mezi surovinami a časem. Buď se rozhodnou vybírat z omezeného množství surovin, ale budou mít na přípravu svého jídla více času, nebo si zvolí bohatě zásobenou spižírnu, ale na oplátku jenom poloviční časový limit. Které rozhodnutí se ukáže jako šťastnější?

Z kuchařských soubojů se na balkon dostane dvanáct lidí a připojí se tak ke třem čekajícím držitelům zlaté karty. Poslední místo ve finálové šestnáctce připadne vítězi sladké výzvy, kterou soutěžícím zadá první letošní host – loňská vítězka Besky. Kdo si s jejím dezertem poradí nejlépe a vyslouží si tak svůj post mezi finalisty?

Jak bude vypadat letošní finálová šestnáctka soutěže MasterChef Česko? To diváci zjistí v úterý 13. a ve středu 14. září ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.