Jak nesmělý Lumír zabojuje o Kateřinu?  Rozhoří se v Ulici naplno nová láska?
Zdroj: TV Nova

Jak nesmělý Lumír zabojuje o Kateřinu? Rozhoří se v Ulici naplno nová láska?

Vytvořeno dne 19.05.2022

 

Na podzim spolu Lumír (Václav Svoboda) a Kateřina (Martina Randová) pořádně v Ulici válčili. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohli někdy sblížit. Největší paseku ve vzájemných vztazích nadělala Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová), pro niž je Kateřina stejným zlem jako Květa (Naděžda Chroboková-Tomicová) už jen proto, že obě pocházejí z Děčína a že se navzájem znají.

Nakonec spolu Nyklovi a Kateřina uzavřeli přeci jen příměří, jež bylo dlouho velmi křehké. Postupně se to ale měnilo od chvíle, kdy se Lumír a Kateřina začali lépe poznávat coby sousedé. Najednou zjistili, že se jim spolu dobře povídá, společně se mají čemu zasmát, navzájem si v lecčems imponují i že je to k sobě táhne, a to nejen jako přátele. „Vaška znám z Fidlovačky přes dvacet let, to je naše veliká výhoda. Už jsme hráli manželský pár i milence, takže jsme si to herecké partnerství už vyzkoušeli. Mám ho ráda, je to vynikající komediální herec a ohromný talent. Je mi velkou inspirací. Na place panuje tvůrčí atmosféra a skvěle nám to funguje,“ komentuje spolupráci se svým hereckým kolegou Martina Randová.

Lumír byl pro Kateřinu dlouho docela nečitelný, byť ten měl pocit, že vůči ní vysílá jasné signály. K jeho smůle se kolem něj motalo hned několik dalších žen, což Kateřině samozřejmě neuniklo. Tou dobou už měl Lumír zájem jen o ni, ovšem Kateřina se nehodlala znovu spálit. Nebýt Tondy Hložánka (Miroslav Hanuš) a Mária (Jiří Kniha), Lumír s Kateřinou by kolem sebe opatrně našlapovali zřejmě ještě docela dlouho. Lumírovi parťáci se naštěstí postarali o to, aby Kateřině došlo, co k ní Lumír cítí. Jenže Lumír neměl dostatek odvahy přiznat jí to do očí. Místo toho si vymyslel společné podnikání, aby měl záminku se s ní častěji vídat. Má to však několik úskalí. Tím největším je Kateřinin nepřítel z Ulice číslo jedna Vilma Nyklová. „Myslím, že Kateřina by ve vztahu k paní Vilmě neměla tlačit na pilu, měla by mít otevřené srdce a být trpělivá. Lumíra má opravdu ráda a se všemi to myslí dobře, snad to časem pochopí i Vilma. Boj nemá nikdy smysl,“ přemýšlí nad dalším vývojem Martina a dodává:  „já bych Kateřině a Lumírovi přála velkou a ideálně věčnou lásku. V jejich letech už je těžké, najít opravdového parťáka. Oni si rozumí, umí se spolu zasmát a to je moc důležité.“ Lumírova matka přesto nehodlá vzít Kateřinu na milost, takže proti ní začne již co nevidět znovu brojit. Druhým velkým úskalím je Lumírova nesmělost. Ale i s tou se dá za jistých okolností něco dělat. Stačí jen naznačit, že by večer nemusel skončit tak jako obvykle… Co Lumíra konečně přiměje k činu?