Jak se herci učí facky? Ve Slunečné jich dnes padne hodně
Zdroj: TV Prima

Jak se herci učí facky? Ve Slunečné jich dnes padne hodně

Vytvořeno dne 28.01.2021

 

V dalším pokračování oblíbeného seriálu Slunečná nebude o napětí nouze – a ani o pár facek. Štěpána dostihne žárlivost, a tak se rozhodne si to se Sylvou vyřídit pěkně po chlapsku. A Pupík zase začíná vystrkovat růžky v Solange, díky čemuž slízne pár pohlavků i on.

Štěpánovi v podání herce Jana Plouhara zatemní žárlivost mozek a v okamžiku, kdy zjistí, že se jeho žena Sylva sešla v hospodě s kolegou, vystřihne ukázkovou scénu, která představitelku Sylvy – Báru Jánovou – srazí na kolena. V opilosti a zuřivosti se Štěpán napřáhne a ranami nešetří. „Všechno to probíhalo v pohodě a korektně. Bára je nesmírně tvárná, takže mi uhnula těsně a vypadalo to krásně. Předem se samozřejmě domlouváme, všechno máme nazkoušené. Nejprve jedeme krokem, abychom si upřesnili, kde bude kdo stát, co bude následovat po této replice, a nakonec to zkusíme v reálném čase,“ popisuje natáčení fackovacích scén hlavní aktér. „Samozřejmě je na place kaskadér Petr Drozda, díky němu je to skvěle nacvičené, a tak se nemůže nikomu nic stát.“

Neurvalé chování Štěpána očekávala od scenáristů i Bára Jánová, která Janu Plouharovi nastavovala svou tvář. „S Honzou se cítím v bezpečí, není problém. Na všem se domluvíme a jdeme na to. Už jsme spolu podobné scény točili a musím říct, že to šlo v pohodě,“ prozrazuje seriálová Sylva, která ale nebude sama, kdo to v dnešním díle schytá.

Na rozdíl od Sylvy si záporák Roman Maxa o pár facek koleduje a je předem varován. „Roman se objeví v kanceláři, protože chce zpátky do firmy, ale jeho strýc John ho vyžene a na cestu mu pár naloží. Mám rád takové scény, kdy se něco děje. S Marošem Kramárem to bylo v pohodě, k ničemu zásadnímu nedošlo, ve zdraví jsme přežili všichni a myslím, že jsme si to užili,“ usmívá se Filip Tomsa, který je duší sportovec a má rád rozruch před kamerou. „Všechno nazkoušíme a po konzultaci s režisérem a kaskadérem se do toho pustíme. Samozřejmě do toho dáme víc energie, aby to vypadalo reálně. Nebojíme se chytit pořádně za kostým, a když z něj náhodou ulítne knoflík, tak se nic neděje. Důležité je, aby to bylo hezké na kameru a vychytal se správný úhel – aby divák nepoznal, že je facka slepá. Vzpomínám si ale na jedno natáčení s Martinem Dejdarem, kde jsem hrál jeho syna v seriálu Poslední sezóna. Byl to jeden z prvních natáčecích dnů, v podstatě jsme se neznali, vykali jsme si, a točili jsme díl, kde mi dal jako synovi pořádného facana. Byla domluva, že to vydržím a opravdu mi jednu vlepí. Opakovalo se to ale několikrát, bohužel. Když mě tak Martin krásně zfackoval, tak jsem mu řekl, že bychom si mohli tykat,“ vzpomíná na jedno z podobných natáčení Tomsa a dodává, že občas herec odejde z takového druhu natáčení s pár modřinami, ale i to k profesi prý patří.

Sice pro dnešek odejde Pupík spráskaný jako pes, ale svoje poslední slovo ještě neřekl. „Jen se nebojte, Roman bude usilovat o peníze, moc a elektrárnu, kterou chce stůj co stůj ve Slunečné postavit. A když mu bude stát v cestě třeba starosta v podání Ondry Pavelky, tak mu pěkně znepříjemní život,“ naznačuje další dění své postavy v seriálu Filip Tomsa.

 

 

 

Default User Image
Anonym, 14.09.2022 01:16
hajzl jeden zasranej jak ji mohl zmlatit sylva je sice mrcha ale porad je to zena kdyby ji misto toho poradne osukal aby nebyla takova mstiva