Jan Kříž se stovkou. Protančil se do jubilejního představení Zpívání v dešti
Zdroj: Se svolením Divadlo Hybernia

Jan Kříž se stovkou. Protančil se do jubilejního představení Zpívání v dešti

Vytvořeno dne 01.05.2023

Herec, zpěvák, tanečník, scénograf a režisér Jan Kříž včera zažil na prknech divadla Hybernia malé překvapení. Herci a tvůrci legendárního muzikálu Zpívání v dešti ho po představení překvapili dortem, který mu připomněl, že právě odtančil stou reprízu jednoho z nejklasičtějších světových muzikálů. K hlavní roli Dona Lockwooda se vrátil Jan Kříž po třech letech a, jak upřesnily kritiky, také do ní víc dozrál.

Jan Kříž si klasický milostný příběh zasazený do Hollywoodu konce 20. let užívá. Baví ho tanec, zpěv i náročná stepařská čísla. „Děkuju moc! Mám radost. Je to klasický velký americký muzikál zlatého věku. To je samo o sobě žánrově velmi určující a je herecky výzva se s tímhle oborem potkat a zkusit ho naplnit,“ říká herec Jan Kříž.

Retro muzikál Zpívání v dešti o počátcích zvukového filmu se dočkal u nás deseti divadelních podob. Poprvé byl uvedený v Ostravě v roce 1999, o dva roky později pak v hudebním divadle Karlín. Jedna z nejúspěšnějších podob v Liberci je nově upravená právě pro divadlo Hybernia. Představení Zpívání v dešti tam pokračuje až do června. Po letní přestávce pak opět od září 2023.